Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mozgáskorlátozott helyen...

Istvanagy kérdése:

Mozgáskorlátozott helyen parkoltam, a közteres megbüntetett, de semmit sem kaptam. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szóval január 23-án a közterületi bírságot kaptam (50 000 HUF), mert mozgássérült parkolóban hagytam az autót. Mivel nem fordult elő velem még hasonló, ezért elmentem a városrendészetre informálódni, hogyan is van ennek a kifizetése.

Ott tájékoztattak, hogy sárga csekk fog menni a forgalmiban szereplő címre, azzal kell befizetni.

Teltek, múltak a napok, egy hónap után is semmi. Aztán újra bementem a városrendészetre, hogy akkor mi is van. Aztán utána néztek a bírságomnak, hogy az elkövetés utáni napon kipostázták a csekket.

Na de, vágtam közbe, mivel ez tértivevényes, és tudomásom szerint senki sem vette át, akkor ugye visszaküldik? Mondták, hogy igen, és ha vissza jönne, ezért felírták a telefonszámom, hogy értesítsenek.

A kezdetek óta viszont eltelt közel 40 nap. Szóval várjak még az esetleges telefonhívással, hogy visszaküldték, vagy létezne, hogy elkeveresett a postán a csekk?

Vagy menjek be a rendőrségre utánajárni ennek az egésznek?



2020. márc. 2. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt jól megszívod ha nem cselekszel, holnap ha teheted kérj a városgondnokságtól számlaszámot és utalj. Legyen nyoma, hogy fizettél.
2020. márc. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele. Csak akkor kaphatsz büntetést, ha már kétszer próbálták átadni, de nem vetted át. (Dobnak a postaládába értesítőt.)
2020. márc. 3. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

De ha már dobtak kétszer értesítőt, csak valami gyerek kihalászta és eldobta (vagy a szél kifújta, vagy a hülye postás máshová dobta be), aztán visszaküldték "nem kereste" jelzéssel, akkor beállt a kézbesítési fikció (régi nevén: vélelem). Tehát kézbesítettnek kell tekinteni. (Az ugye kizárható, hogy családtag vette át, és nem adta át neked?)

Ha kiküldik a büntetést netán a nemfizetés miatt, akkor van 15 napod tiltakozni, hogy nem kaptál semmit. És ha mondjuk elírták a címedet, akkor igazat is adnak neked. De ha a fenti esetek valamelyike történt, akkor egyszerűen nem lehet bizonyítani, hogy nem kaptad meg egyik értesítést se. És akkor bizony jön a büntetés.

Én a helyedben nem a számlaszámért mennék, hanem ugyanazért, mint a múltkor, érdeklődni. De addig nem jönnék el, ameddig nem kapnék az ügyintézőtől egy aláírt igazolást, hogy megjelentem, és ügyintézést kértem a meg nem kapott csekk miatt. Lehet, hogy nehéz belőle egy ilyet kicsikarni, de valami bizonyítékát mindenképpen kérd, hogy ott jártál ebben az ügyben.

Utána három dolog lehet:

Vagy kiküldik a csekket, befizeted, kész.

Vagy elfelejtik kiküldeni, akkor jól jártál.

Vagy büntetésről küldenek papírt, de akkor neked már lesz egy dokument a kezedben, hogy te jóhiszeműen jártál el, be akartad fizetni mindenképp a pénzt, még utána is mentél, csak hát nem sikerült, de ez semmiképpen se a te hibád.

2020. márc. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tájékoztatás. Idő közben megjött a csekk (potom 43 nap múlva), be is fizettem, szóval elviekben nincs félnivalóm.
2020. márc. 6. 12:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát, tanulópénznek jó volt. Legközelebb nem parkolsz illegálisan.
2022. júl. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!