Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyha le jár a 2 évem a...

Hogyha le jár a 2 évem a sikeres kresz vizsgágól és nem tettem sikeres forgalmit, akkor újra kell kezdenem mindent? Elsősegélyt is? Megbuktam2X akkor 3. Fog következni ha újra kezdem vagy elölről 1. Lesz?

Figyelt kérdés

2020. márc. 22. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
28%

Az utolsó kérdésedet nem nagyon étem. Az elsősegélyre vonatkozik?

Én úgy tudom, hogy az elsősegély korlátlan ideig érvényes, tehát, azt nem kell újra csinálni. A Kreszt és a forgalmit igen, de szerintem annyiból szerencséd lehet, hogy túl sok vezetési órát nem kell venned, vagy ha nem szeretnél, egyáltalán nem. Az oktatóddal beszélj. A kreszt E-learningen meg lehet 2-3hét alatt is csinálni, de most, mivel törölték a vizsgákat, nemtudom mikor érdemes belejezdeni.

2020. márc. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Az elsősegély vizsgát nem kell megismételni, a többit igen.

Vezetésnél újra el kell érni a kötelező óraszámot, hogy vizsgázni tudj.

2020. márc. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést kérek, ha nem pontosan arra válaszolok, amit meg akarsz tudni. Nem bántani akarlak, de nekem nehéz kibogozni.


• A Magyar Vöröskereszt által kiállított közúti elsősegélynyújtó igazolás örökké érvényes.


• Gyakorlati vizsgára az bocsátható, akinek érvényes közlekedési alapismeretek vizsgája van. (Köznyelvben: elméleti vizsga, KRESZ vizsga.)

Gyakorlati vizsga vonatkozásában a sikeres közlekedési alapismeretek vizsga két évig érvényes.

Ha a vizsgázó ezalatt az időtartam alatt az adott kategóriához, kombinált kategóriához tartozó gyakorlati vizsgákat sikeresen nem fejezi be, minden sikeres vizsgája érvényét veszti. Újabb közlekedési alapismeretek vizsgát csak a tanfolyam megismétlése után tehet.


• A gyakorlati vizsgád két alkalommal volt sikertelen.

Minden sikertelen gyakorlati vizsgát két évig tartanak nyilván.

Hogyha újra eljutsz a gyakorlati vizsgáig, és újra sikertelen lenne, hogy az hányadik, attól függ, mennyi idő telt el a meglévő sikertelen gyakorlati vizsgáid óta.

- Ha mindkettő két éven belüli lesz, akkor az lenne a harmadik sikertelen vizsgád;

- ha már csak az egyik lesz két éven belül, akkor az lenne a második sikertelen vizsgád;

- ha már egyik sem lesz két éven belüli, akkor az lenne az első sikertelen vizsgád.

Nyilván azért kérdezed, mert a nyilvántartott, azonos kategóriában tett öt sikertelen gyakorlati vizsga után csak rendkívüli pályaalkalmassági vizsgálaton „járművezetésre pszichológiailag alkalmas” minősítés esetén tehető újabb gyakorlati vizsga.

De, az idő folyamatosan telik. Ha újabb sikertelen gyakorlati vizsga esetén még beszámít az előző két sikertelen vizsga, így az a harmadik lesz; előfordulhat, hogy az ezt követő újabb sikertelen vizsga idejére már az első kiesik (több mint két éves lesz), és akkor az újból a harmadik sikertelen vizsga lesz; nyilvántartás és következmények szempontjából.

De, ha odajutsz, és „járművezetésre pszichológiailag alkalmas” minősítést kapsz, akkor már nem kell számolni, hogy hányadik sikertelen gyakorlati vizsga következik, ugyanis, akárhány következhet; sikertelen forgalmi vizsga miatt nem leszel újabb pályaalkalmassági vizsgára kötelezhető, semmilyen járművezetői kategóriában. Persze, anyagilag az akárhány azért megterhelő, ráadásul, ha eltelik két év a legutóbbi sikeres közlekedési ismeretek vizsga óta, akkor beiktatódik egy újabb elméleti tanfolyam és vizsga kötelezettség. Az alól nem ad mentesítést, semmi. Legfeljebb, az ismétlések miatt, magabiztosabban várhatod az újabb közlekedési alapismeretek vizsgát.

2020. márc. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. márc. 22. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!