Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autópályán lehet utazni most?...

Autópályán lehet utazni most? Ezt hogy oldjuk meg?

Figyelt kérdés

A barátomnál vagyok, viszont szeretnék hazamenni.

Az ország másik végén lakom, a tömegközlekedést nem szeretném használni, autóm nincs. Barátom visszavinne engem, ha lehetne autóval, de az új rendelet miatt nem tudom, hogy lehetne megoldani ezt.

Felbosszant a helyzet engem, mert körülöttem itt senki sem tartja a szabályokat. Ugyanúgy találkozik a nagy rokonság. Szalonnát sütnek. Csak ugye ők egy megyében vannak. És zavaró, hogy én csak mert nagyon nem ebben a megyében lakom, nem mehetek haza és lényegében nem az unokatesómhoz mennék, hanem a szüleimhez.

A szabály amit hoztak igazából szerintem nagyon kevesen tartják be...



2020. márc. 28. 22:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Meg ami még a bajom, hogy félek, hogy meghosszabbítják és utána meg már nem sokára itt a vizsgaidőszak és én barátoméknál nem tudok tanulni. Mindent át lehet hallani, mert egyszintes a lakás. Ide mindig jön valami rokon és olyankor nagy a hangoskodás. Nem baj, mert jó az összetartás, de ez most is így van, hiába van a vírus és mindenképpen hazaszeretnék menni.
2020. márc. 28. 22:23
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
Ha esetleg megállítanak, igazoltatnak sem kell kétségbe esni, azt mondod, hogy a barátod is nálatok tölti majd a következő heteket, te pedig a saját lakcímed felé tartasz. Visszafelé a párod megy épp haza, szóval nem lesz gond.
2020. márc. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Menj nyugodtan én ma egész nap 1 rendőrrel sem találkoztam aki igazoltatott volna. Autó pályán meg a legkisebb az esély hogy igazoltatni fognak.
2020. márc. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%

Nyugodtan elvihet. Ha kérdezik, egy háztartásban éltek.


[link]


Az úton csak egymást tudjátok megfertőzni a kocsiban, de ha bármelyikőtök fertőzött, akkor az már megtörtént.


Ha hazavitt, akkor viszont onnantól maradj otthon! És ő is, ha visszaért!

2020. márc. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
24%

Sehogy. Maradj ott, ahol vagy! Ez nem játék, hogy utazgatunk ide-oda, nem véletlenül hozzák a szabályokat.

Már pár hete fennáll ez a válságállapot, már akkor el kellett volna döntened, hogy hol akarsz lenni, ahonnan nem mozdulsz ki, de ez ahogy most sem érdekel téged, pár hete sem érdekelt, ahogy azokat sem, akikre hivatkozol.

Jópofa az első válaszoló, hazudozzatok csak, aztán valaki megdöglik, az nem olyan fontos.

Amúgy meg távoktatás van, tehát mindent simán meg tudnál tanulni, akárhol vagy, nem kell kifogásokat keresni.

Ennyivel én is mindjárt felkerekedek és beutazom a fél országot, mivel mindenki ezt csinálja? Nevetséges!

Csak kicsit gondolkozz: az ország egyik végéből a másikba, na így lehet igazán terjeszteni ezt a vírust! Mindenki utazgat össze vissza, mert mások se tartják be a szabályokat, akkor én se, ez nem egy bölcs gondolkodás ilyenkor!

2020. márc. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

4. "Az úton csak egymást tudjátok megfertőzni a kocsiban, de ha bármelyikőtök fertőzött, akkor az már megtörtént."


Csak éppen azt hagytad ki, hogy akkor az ország másik végében is terjeszteni fogja a vírust. Minimum a családtagjainak. A családtagok meg valószínű mennek munkába, ott a kollégáknak. De lehet, csak épp a lépcsőházban találkozik egy kutyás szomszéddal, elmennek egymás mellett, nincs betartva a másfél méter, és pont elkapja tőle.

2020. márc. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Kérlek szépen: maradj ott, ahol vagy!


Most az a cél, hogy megszakítsuk a vírus terjedésének láncolatát. Tudtodon kívül is lehetsz vírushordozó és e tekintetben a szüleid most védve vannak tőled. Borzasztó érzés, hogy valószínűleg hetekig nem találkozhatsz velük (ahogy én sem a saját szüleimmel, testvéremmel), de sosem tudnál elszámolni a lelkiismereteddel, ha hazatérésed után szüleid elkapnák a vírust és súlyos lefolyása volna a betegségnek. És barmilyen egészséges vagy, ezt a forgatókönyvet nem tudod kizárni.


Mérlegelj, mi a fontosabb: a szüleid és más, abban a környezetben èlők egészsége vagy pàr olyan vizsga, amit jó eséllyel úgyis halasztanak?

2020. márc. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

menj haza. Ez azért nem olyan helyzet mint ahogy itt korábban írták többet, hogy a baártomhoz, barátnőmhöz elmehetek a másik városba (kufircolni). Menj haza, aztán ha találkoztok renőrrel elmondjátok neki mi van. Lakcímkártya, egyéb iratok legyenek nálatok.

Én regnap bicajoztam - el kellett mennem boltba - és sajnos tényleg azt tapasztaltam, hogy leszarják az emberek mi van.

2020. márc. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%

Nem, 8-as, rohadtul ne költözzön most már senki egyik háztartásból a màsikba. Majd ha elmúlt a járvànyveszély. Pontosan így lehet új gócpontokat kialakítani.


És ha ez lenne az egyetlen így gondolkodó ember, még azt mondanám: belefér, de hány ezren költözködhetnek most jobbra-balra, potenciálisan újabb fertőzési gócokat alakítva ki?


Hitetlenkedve olvasom itt ezeket a bólogató, utazgatást támogató kommenteket. Ti nem néztetek híreket az elmúlt két-három hétben, hogy ennyire nem jött át, mik is pontosan a kerülendő magatartások??

2020. márc. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Korlátozások vannak most. Egyértelmű, hogy nem utazhatsz most. A lakhelyeden kimehetsz sétálni, elmehetsz boltba, de kb. ezzel vége is, mást nem lehet.
2020. márc. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!