Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Csak én gondolom soknak a...

Csak én gondolom soknak a napi 160km ingázást vagy tényleg sok?

Figyelt kérdés

Kamionsofőrnek gondoltam ,hogy jelentkeznék, napi bejárós lenne 80km-re lakhelyemtől heti 6 nap váltott műszakba.


Számolgatom itt a fejembe az időt, és ügye mondjuk egy nap átlagba 24 óra :D 24-12 óra lenne a munkaidő az 12 óra abból az utazás 2.5 óra így marad 9.5 órám, ám fél-fél óra lenne a fogmosás, kaja ,wc , zuhanyzás. akkor marad 8.5 órám aludni, ha egy eseménymentes napot nézünk, sofőrként ügye meg eléggé beszámíthatatlan minden.


Ti így elvállalnátok? Más nincs...


2020. márc. 29. 19:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok, rengeteg pénz az üzemanyag, rengeteg pénz az autó fenntartása, ami nagyon amortizálódni fog, ja és azt az apró tényt el is felejtetted, hogy nem marad időd élni. Olyan nincs, hogy más nincs.
2020. márc. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó pénz akkor bevállalnám (pláne ha nincs más), de közben folyamatosan keresgélnék.
2020. márc. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De sajna, más nincs. Kezdő vagyok.
2020. márc. 29. 19:58
 4/12 anonim ***** válasza:

Nagyon sok, de vállald el mindenképpen, egyrészt azért, mert nincs más, másrészt pedig nyilván nem fogsz egész életedben ott dolgozni, ha mégis, akkor előbb-utóbb közelebb költözöl a melóhelyhez.

Kamionsofőrként jól fogsz keresni, örülj neki, hogy egyáltalán felvettek tapasztalat nélkül. Itt megszerzed a gyakorlatot, utána már könnyebben fog sikerülni elhelyezkedni egy másik, közelebbi cégnél kamionosként. Vagy közelebb költözöl idővel a mostani melóhelyhez. Lesznek ismerőseid a "szakmában", kapcsolatokat építhetsz, vállald csak el, átmenetileg jó lesz.

2020. márc. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Már akár két hónap alatt összegyűjthetsz annyi pénzt, amennyiből abba a városba költözhetsz, ahol ez a munka van.
2020. márc. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Számold ki azért, hogy mennyibe fog neked az a bejárás kerülni.


Viszont az időre vonatkozó számításaid nem értem. 24 órát dolgozol, aztán 12 óra szabad? De akkor időnként kapsz full szabadnapokat is, nem? Szóval marad időd élni. A 8.5 óra alvást én bevállalnám, ha úgyse tudok rendszerességet tartani (pl. mindig 22-6-ig aludni), akkor nem gond, ha bejön egy-egy 7 vagy 6 órás éjszaka (amit később van időm bepótolni).


Attól is függ, hogy van-e otthon család, meg hogy a 12 órás szünetben föltétlen haza kell menni? Közelebb nincs szállás? Így a benzinnel is spórolsz.

2020. márc. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Még ha belföldezel is , akkor is benn alvós legyél.

Erre rendezkedj be és minden héten csak egyszer be és vissza lenne a menet.

Azt úgyis szinte lehetetlen minden nap haza járni, mert a te munkaidőd az 15 óra. Számold ki mennyi marad , ha ezt be tudnád tartani. Még a 15 óra után vannak olyan papir munka, karbantartás , sok kis apróság ami minimum még egy órát elvesz. Ott lesz a tisztálkodás. Már csak 8 óra marad összesen.

Szóval ez nem olyan még a legjobb akarattal sem hogy ma akkor 18 órakor végzel és kész.

Bármi bejön, egy baleseti torlódás és lehet 2 órát csúszol.

Mint kezdő azt felejtsd el hogy haza járj mindennap.

Egyszer bepakolsz , berendezjkedsz a kamionba és éled világod. Ott lesz este ahol lejár a vezetési és munkaidőd.

2020. márc. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Lehetne tudni milyen cég és milyen munka, hátha tudnék vagy más is tudna segíteni.
2020. márc. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt néztem ki.


oh, de jó is lenne ha hetelős lenne, akkor nem született volna meg eme kérdés, vége a melónak, megyek wc-re aztán bedobom magam az ágyba, de ez nem hetelős.

2020. márc. 29. 20:33
 10/12 anonim ***** válasza:

Azt nemirja hogy nem lehet benne aludni, de erre külön kérdezz rá.

Egyébként ez a legszarabb meló amit eltudsz képzelni.

Te nem is annyira sofőr vagy mint inkább rakodó munkás, akinek van jogositványa és megtudod oldani a kocsi mozgatást, a rakodási feladat közben.

Tudom mert a Pennynél ezt csináltam, de egy hónap után ott hagytam.

Eszméletlen sokat kell rakodnod, 2 forduló naponta, az kétszer 20-25 tonna le és feltologatni.

Persze le az több bolt, ami mégszarabb.

Vissza a göngyöleg, préselt papir bála, ami egy tonna kb. Én arra is berágtam hogy a boltoknál volt 3 csaj, meg két vagyonőr (100 kilósak) és senki nem segitett, pedig majd megszakadtam.

Arról nem beszélve hogy ott van a sörös raklap full tele és ha egy kicsit megszalad vagy megbillen rögtön feldől. Az a kár a tied. Szóval az egyik legrosszabb meló ez.

2020. márc. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!