Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek van most értelme...

Szerintetek van most értelme beiratkozni E-learninges KRESZ tanfolyamra?

Figyelt kérdés

2020. márc. 30. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Igen, én szerdán irakozom be.
2020. márc. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem most van az, hogy éppen CSAK ilyen tanfolyamra van értelme beíratkozni.
2020. márc. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg nincs értelme, hisz ennek határideje sem véges, és jelenleg nem lehet sem elméletből sem gyakorlatból vizsgázni. Gyakorlati oktatás sincs szinte, ezért rengeteg tanuló most kénytelen nem vezetni. Emiatt majd ha újra indul a rend, az oktatók még jobban le lesznek terhelve , és az újak majd várhatnak hónapokat mire autóba ülhetnek.
2020. márc. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

Természetesen, a te döntésed tisztelt kérdező, de én belevágnék.

Ismeretem, milyen meggondolások alapján.


• Jelenleg fel van függesztve az elméleti vizsgáztatás is (köznyelvben: KRESZ vizsga), de a tanfolyam kezdetétől számítva 9 hónapon belül tehető az első elméleti vizsga, 12 hónapon belül kell sikeres vizsgát tenni; ezek meghaladása esetén, elméleti vizsga letételéhez, meg kell ismételni az elméleti tanfolyamot. [*¹]

Addig csak nem tart a járvány miatti felfüggesztés, hogy ezekből kicsússzál.


• A sikeres elméleti vizsga után 2 éven belül tehető gyakorlati vizsga; ennek meghaladása esetén érvényét veszti az elméleti tanfolyam és elméleti vizsga is. [*²]

Igaz az a válaszban szereplő jóslás, hogy ha beindulnak a dolgok, akkor nagy tumultus lesz a gyakorlati oktatásban, de ez akkor is igaz, ha akkor kezded a tanfolyamot; még később juthatsz engedélyhez.


Az biztos, hogy neked kell döntened.


┌─ *¹ 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól 10. § (1) a) ─┘

┌─ *² 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól 14. § (1) ─┘

2020. márc. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%
Egyetértek #3-sal. Jelenlegi ismereteink szerint június-július környékén tetőzhet a vírus, és bizony könnyen lehet, hogy addig nem tudsz majd vizsgázni. Felesleges.
2020. márc. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én megpróbálnám. Kérdezz rá! Olvastam valahol, hogy valakinek emiatt a helyzet miatt az e-learninges 60 napot 90 nappá hosszabbították. Tavaly csináltam a kreszt, szintén e-learningen júniusban. Úgy vittem végig 8 nap alatt, hogy kb. Májustól magamtól a neten gyakoroltam. Mire az e-learninget kaptam, már sok mindent tudtam. Rá 3 hétre volt a vizsga július 8-án. Sietteni akartam, hogy hamar meglegyen a jogsi. Megszívtam... November közepén kezdtem vezetni, most meg ugye várok... várok... várok... eleve 4 hónapot vártam a KRESZ után. Jól gondold meg. Nyáron mégnagyobb a dömping. Ha meg is keszel nyárra, vezetni ki tudja mikor kezdhetsz. Ugyanis mi, akik várunk először úgyis mi fogjuk befejezni a vezetést, tehát idén csúszik minden. Kezďd el, ha 90 napod van rá. Max nem sietsz.
2020. márc. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
63%
Szia, valóban meghosszabbították.Én 6 nap alatt megcsináltam és jelentkeztem is vizsgára. Persze 1 hónapra kaptam idopontot...így pont kedden mentem volna vizsgára és előtte 1 héttel szüntették meg. Eléggé bosszantó hogy ilyen sokára kapunk időpontot. Így is most bemagoltam az összes ilyen csőbehúzó magolós kérdést amit szépen elfogok felejteni mire vizsgára kerül a sor szépen nyomtam is a teszteket hétvégente amiken sorra átmentem.Tehát hatalmas szívás az egész, nézhetem át majd ujbol, kitudja mikor lehet majd menni. Ráadásul A korlatlan és itthon áll a motorom meg az egészben vagy 1,5 M forintom és a szezon végére örülhetek ha talán meglesz a jogsi.. Legalább a meglévő vizsgaidőpontosoknak biztosították volna, mondjuk ritkábban ültünk volna a terembe stb., de persze amugy szinte mindenhová lehet menni.. A lényeg hogy elkezdheted, de azzal számolnod kell hogy ha végigviszed és mondjuk 3-4 honap mulva lesz vizsgad akkor ugyan ugy jarsz ahogy én is. És nagyon sok nyakatekert beugratos kerdes van amiknek nem sok értelme van azon kívül hogy pontot veszíts. Ezeknek nagy reszet el fogjuk felejteni mire odakerülünk.Ha eljön az idő mindenkinek sikeres vizsgat kívánok és jó egészséget!
2020. ápr. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!