Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Hazautazás?

Figyelt kérdés

Szóval egyetemen tanulok és februártól a fél éves gyakorlatomat kezdtem el Berlinben. Viszont tegnap a hotel bezárt a koronavírus miatt határozatlan időre. A helyzet az, hogy ott volt a szállásom, de mivel bezártak jövő hétfőtől nem biztosítják már nekem, tehát haza kellene mennem.

Azonban mivel leálltak a fapadosok, Berlinből nincs közvetlen járat, kb 25 óra alatt jutnék el Pestre 2-3 átszállással. Vagy április 12-től 1 átszállással Varsóban. Kicsit félek tőle, mert azért a reptereken sok ember megfordul (bár most talán kevesebb) . Illetve a másik lehetőség egy 13 órás vonatút szintén több átszállással.

Elvileg május 1-től indul már közvetlen járat Pestre, de hát ki tudja ugye mi lesz abból. Éppen május 1-ig tudnék lakni egy olcsóbb hotelban (ha nem zár be közben) de ha meg májusban sem indulnak gépek akkor elég sok pénzt kidobtam a szállásra

Mit tennétek a helyemben? El mernétek indulni haza vonattal vagy repülővel?



2020. ápr. 1. 11:38
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Persze a házi karantént vállalnám, csak ugye a szüleim házában lennék és attól is félek nehogy átadjak valamit nekik
2020. ápr. 1. 12:06
 2/12 anonim ***** válasza:
Az egyetem nem tud segíteni a félév végéig valahogy? Én lehet, először nekik írnék, hátha van valami jobb megoldás.
2020. ápr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel egyetemmel a kapcsolatot, hátha tudnak segíteni ha mást nem kollégiumi szállással, semminél jobb. Ha a hazautazás ennyire cinkes és szülői házban tudnád csak a karantént bevállalni akkor nem éri meg kockáztatni. Meg hát az utazás ami alatt elkaphatod neked az lenne a legveszélyesebb ilyen téren.
2020. ápr. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az egyetemnek kellene segítenie.


Egyébként februárban már lehetett tudni, hogy gond van... hogyhogy elindultál mégis...?

2020. ápr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Sajnos az egyetemmel már konzultáltam nem tud segíteni :(


Utolsó; anno februárban szintén az egyetem tanácsára kezdtem el, azt mondták nem valószínű, hogy szállodák be fognak zárni... hát mégis

2020. ápr. 1. 14:49
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Fu bakker én tutui ki lennék akadva ilyen balfék egyetemre. Ha már az ő javaslatuk miatt kezdted el, igenis próbáljanak meg segíteni. Biztos hogy tudnának, ha akarnának.
2020. ápr. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Emberek, mi volt februárban? Alig volt néhány koronavírusos beteg, senki sem gondolta, hogy 2-3 hét alatt összeomlik az egész világ a túl szigorú intézkedésektől.
2020. ápr. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyetértek utolsó, megmondom őszintén én sem gondoltam volna, hogy ennyire elfajul :(
2020. ápr. 1. 16:45
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Ha ennyire félsz, miért nem mennek ki érted a szüleid kocsival, vagy jössz haza Flixbus-szal?
2020. ápr. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Flixbuszok nem járnak. Németországba csak német állampolgár, állandó lakhellyel vagy munkaszerződéssel rendelkező személy jöhet be
2020. ápr. 1. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!