Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne tévedjek...

Mit tegyek, hogy ne tévedjek el folyton ba ismeretlen helyre megyek?

Figyelt kérdés

Tegnap életembe első alkalommal mentem hosszabb távra egyedűl, állásinterjúra egy fuvarozó céghez. Aztán remekűl eljutottam oda. Mivel csak kettő főúton kellett végig mennem egy körforgalomig. A körforgalomba körbe haladva beírtam közbe a címet és eljutottam az ipari parkba.


Haza fele meg gps alapján mentem mert le akartam rövidíteni az útam, spórólni kell a gázolajjal, nehéz időket élünk -gondoltam- aztán gps meg az autópálya fele akart vinni, én inkább lesátorozok mint matrica nélkül ráhaladjak a pályára, nem akartam 3 km -ért 3 ezret fizetni 1 órán belül. Aztán csak forgolódtam a városba, végűl kiderűlt, feleslegesen mert jól mondta a gps és az autópálya jobbra van a falu meg a főút balra csak egy 200 méteres szakasz visz rá a főútra.


Mindegy is. De amúgy nekem nem, mert hát soför szeretnék lenni, és alapvető tájékozódásom sincs, régen suliba én voltam a térképész, meg ha mentünk kirándúlni a szülőkkel én mondta merre kell menni, fejembe volt mert suli szünetekbe meg otthon csak a térképet néztem (internet meg tv hiányába) , most meg egy egyértelműnek tűnő szakasz is kifogott rajtam.

Ez mennyire szánalmas?


2020. ápr. 2. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:

"Járt utat járatlanért el ne hagyj" - tartja a mondás.


Egyébként azt javaslom, hogy szabadidődben és/vagy ha otthon vagy tanulmányozd a Google streetwiew-et, avégett, hogy ha sikerülne azt a fuvarozói pozíciót megszerezni, egyrészt legalább a fő úthálózatokat ismerd, illetve azt a környéket amerre esélyes, hogy rendszeresen járnod kell, valamint a nagyvárosokat alaposan áttanulmányozni, lépésről lépésre pl. hol hogyan lehet közlekedni, milyen közlekedési körülmények vannak, stb.


Szánalmasnak nem mondanám, majd belejössz.

2020. ápr. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először tanuld meg használni a GPS-t. Ki lehet kapcsolni a fizetős útvonalak használatát..

Másodszor tanuld meg használni a GPS-t: hogyan jelöli az utakat, hogyan az autópályákat, tanulj meg a térképen tájékozódni.


Gyakorolj, tanulj mert ha így belefogsz a fuvarozásba baromi nagy gázokat fogsz csinálni.

2020. ápr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Te a körforgalomban mész körbe-körbe, miközben a GPS-en ügyködsz?
2020. ápr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a GPS sajnos elbutít :)

érdemes indulás előtt megnézni a térképet úgy "egyben", a kritikus helyeket pedig google street view-val

2020. ápr. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!