Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tervezek hazamenni magyarorszá...

Dembora3 kérdése:

Tervezek hazamenni magyarországra 2 hétre vagy 1 hónapra. Ha most hazamegyek akkor utánna londonba vissza tudok jönni személyivel?

Figyelt kérdés

Itt élek már londonba 2 éve és szeretnék hazamenni,egy kis időre.

Mivel nem vagyok brit állampolgár ezért félek hogy amikor jönnék vissza nem fognak átengedni a lutoni reptéren...



2020. ápr. 2. 15:36
 1/7 Beviz Elek ***** válasza:
26%
Anglia még az Eu-ban van? Benne lesz amikor visszajössz? Az Eu-ban lehet személyivel utazni?
2020. ápr. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elek!



Anglia még az Eu-ban van? Nem, nincs benne.

Benne lesz amikor visszajössz? Nyilvánvalóan nem.

Az Eu-ban lehet személyivel utazni? Lehet.


Az irományod mennyiben kapcsolódik a kérdéshez?



Lehet,kerdezo, december 31ig.

2020. ápr. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
csak azért írtam ki a kérdést mivel most vírus is van és azthittem anglia is csak az angol állampolgárokat engedi szabadon járkálni a világba meg vissza angliába
2020. ápr. 2. 16:01
 4/7 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Beviz Elek ***** válasza:
100%

#2

Teljesen jogos, beleszaladtam ebbe a pofonba.

Papíron nem tagállam, jogilag viszont még nem tartanak sehol, a gyakorlatban semmi változás nem történt és addig nem is fog amíg nem sikerül megegyezni a "részletekről". Dec 31 a kilépés határideje ami 2x1 évvel meghosszabbítható. A vírus miatt borítékolható az 1 év, de az elmúlt éveket elnézve inkább 2.


#3

Amíg az átmeneti időszak tart, addig tudsz személyivel rohangálni, másik kérdés hogy a vírus miatt mennyire engednek, de ez NEM attól függ hogy személyid vagy útleveled van.


Rendszeres feljönnek fb posztok hogy valaki megcsinálta autóval az utat, tehát lehet utazni. Ha van pre-settled státuszod, lakcímed, akkor nem fognak visszafordítani, a inkább az a probléma hogy a társaságok mikor törlik a járataikat, meddig lesz mivel utaznod.

2020. ápr. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
JELENLEG abból a helyzetből, ami jelenleg van, én nem mondanék semmi biztosat arról, hogy kit és hová fognak biztosan beengedni két hét múlva, vagy 1 hónap múlva. Mondjuk az utazásod teljesen ellentétesnek tűnik a világ jelenlegi álláspontjával, miszerint lehetőleg csak a legszükségesebb esetben utazzunk. Oké, én elhiszem, hogy szeretnéd látni ezt, vagy azt, de mindkét oldal egészsésgét kockáztatod.
2020. ápr. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fognak visszaengedni... 1 hónap múlva nagyon durva lesz ott (is) a helyzet, lehet hogy még a saját állampolgáraikat sem engedik majd be.

A legjobbkor találtad ki... :D

2020. ápr. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!