Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Közúti balesetet okoztam,...

Közúti balesetet okoztam, vissza lehet vonni az aláirt megállapodást?

Figyelt kérdés

A ház elöl álltam ki az autóval tolatva, nem láttam az érkező járművet és megtörte az autót(az úton haladót), személyi sérülés nem történt, egy toyota corolla tipusú járműről van szó, a jobb hátsó ajtó sérült(cserés),a jobb hátsó kerék sérült, letört a hátsó lökháritó, a megeggyezésben szereplő adatok:

-A nevem, aláirásom és személyi azonositó számom

-A baleset dátuma.

-A sértett neve.

-Az összeg (150.000Ft), törlesztve, 3 hétre elosztva.

-2 tanu, személyi igazolvány számukkal és aláirásukkal.

Szeretném tudni hogy ezt vissza lehet e vonni, vagy hogy eggyálltalán ez érvényes lehet e



2020. ápr. 21. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

szerintem nem. A másiknak sem érdeke feltétlen.

Max bírósági úton, de úgy többe kerül a leves, mint a hús.


Miért akarod visszavonatni?

2020. ápr. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

gondolom akkor elismerted, hogy te voltál a hibás, aztán valaki utólag azt mondta, hogy nem kellett volna elismerned, mert hadd szívjon a vétlen autós és ezért szeretnéd visszavonni.

Te voltá a hibás, elismerted, kifizeti a biztosító a kárt a másik félnek, cserébe picit többet fizetsz egy darabig, vagy te kifizted és nem változik a kötleződ.

2020. ápr. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Ezt úgy kb cseszheted.

Ha jól értelmezem nem írtatok betétlapot. Ha ott ismerted volna el a felelősséged, azt vissza vonhatnád, de akkor meg a biztosító szállna rád.

2020. ápr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Egyébként tök felesleges visszavonnod, mert akkor meg beperel a másik fél és még többet fizethetsz. A biztosító se hülye, megállapítja, hogy nem a másik fél volt a hibás az eset leírásából. Te kitolattál az útra, nem vetted észre a szabályosan közlekedőt és nem adtál neki elsőbbséget. Ennél egyértelműbb eset nincs. Tök felesleges magadat szívatnod azzal, hogy visszavonod aztán járhatsz rendőrségre/bíróságra és fizetheted a másik fél által pluszban perelt költségeket (esetleg plusz költsége lett mert nem tudott autóval járni dolgozni, az autóval esetleg szállított is valamit, ami megsérült az ütközésnél, perköltség, stb.).

Ebből jobban nem jöhetsz ki.

2020. ápr. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De miért akartál zsebbe fizetni?

Ha a jövő héten előáll újabb 150 000 ft-os igénnyel, azt is fizeted?

2020. ápr. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!