Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Forma-1 idején miért repkednek...

Forma-1 idején miért repkednek a helikopterek?

Figyelt kérdés
Bp-n. lakom, és mikor itthon van a forma-1 Mogyoródon, akkor folyton repkednek a helikopterek. Minden órában elmegy itt legalább egy. Tegnap kezdtek el repkedni, és ma is. És ez addig megy, amig vége nincs a Magyar Nagydíjnak. Hétfőn-kedden már nem szoktak repkedni. De, milyen helikopterek ezek? Gondolom, van amelyik a pályát mutatja, mikor verseny van, meg 1-2 TV csatorna. És a versenyzőket is ezzel viszik, a pályára, meg hotelba? Vagy azok autóval mennek?
2010. júl. 29. 12:58
 1/2 anonim ***** válasza:

A versenyzők autóval mozognak a városban.

Rendőrségi helikopter a környék forgalmát figyeli, TV-s helikopter vágáshoz szükséges anyagot gyűjt, szponzorok gépei. Minden szarért nem adnak ki légtérhasználati engedélyt még a F1 miatt sem.

2010. júl. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

amennyire én tudom nem kell légtérhasználati a helikopterekhez. a pályán nem folyamatosan vannak a versenyek, hanem vannak kihagyások. ilyenkor a tv-s helik leszállnak, illetve néha el kell menniük tankolni is. a pilóták és szerelők valóban pesten laknak szállodákban és a pálya - bp közt kocsival furikáznak. viszont a szponzorok, egyéb VIP-es emberek simán helivel jönnek, és azzal is mennek. amikor semmi nincs elmennek mondjuk egy dunakanyar túrára repkdeni.

ha jól tudom ilyenkor egy mentő heli is készenlétben áll a pályánál.

a legtöbb csapat vasárnap már el szokott indulni visszafele, ezért nincsenek is már itt hétfőn.

2010. júl. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!