Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen jogosítvánnyal vezethet...

Milyen jogosítvánnyal vezethetek ilyen kombájn-t? Mi kell ahhoz hogy tudjak is vele aratni? Milyen jogosítvány kell ahhoz hogy tudjam a kombájn-al vontatni a gép asztalát? Milyen egésznap egy kombájnban dolgozni?

Figyelt kérdés

Ilyen fajta kombájnokra gondolok.


[link]


[link]


Ha van B kategória 102 kód,T 185 kód, K 186 kód jogosítványom akkor vezethetem közúton?

Dolgozhatom vele aratásnál?



2020. máj. 15. 14:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Elvileg kell a "zöld könyv" hozzá. Gyakorlatban én még nem találkoztam olyannal, akinek volt egy B, vagy T kategóriás jogsija és megbüntették volna. De ami késik...

Én megcsináltam az OKJ-s aranykalászos gazdát, amellé adják a zöld könyvet és gond letudva

2020. máj. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1#Ezek szerint ahhoz hogy tudjak vele dolgozni zöld könyv kell hozzá?

Ezt hogyan tudom megszerezni?

Mennyi ideig tart?

Mi ennek a zöld könyv neve?


Közúton ezzel a jogosítvánnyal ami most van nekem szabályosan tudok ilyen kombájnnokkal közlekedni?

Vagy más jogosítvány kell hozzá?


Mennyire ellenőriznek közúton a hatóságok?

Aratás közben is várható ellenőrzés?

Mik a tapasztalataid?


Nehéz kombájnt vezetni, kezelni, dolgozni vele?

Fizetés hogyan alakul?

2020. máj. 15. 16:40
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

1#Ezek szerint ahhoz hogy tudjak vele dolgozni zöld könyv kell hozzá? Igen

Ezt hogyan tudom megszerezni? Ahogy írtam, aranykalászos gazda OKJ mellé adják év végéig még.

Mennyi ideig tart? Micsoda? Az aranykalászos gazda OKJ? Egy tantermi óra, aztán vizsga, otthon tanulással

Mi ennek a zöld könyv neve? Mezőgazdasági gépkezelői jogosítvány


Közúton ezzel a jogosítvánnyal ami most van nekem szabályosan tudok ilyen kombájnnokkal közlekedni? Elvileg nem, gyakorlatban B jogsival nem b/sztatnak

Vagy más jogosítvány kell hozzá? Lásd fent.


Mennyire ellenőriznek közúton a hatóságok? Nekem 16 éve van jogsim, traktorral egyetlen egyszer igazoltattak. Ha ránézésre nem lóg ki a lóláb nem foglalkoznak a mezőgazdasági gépekkel.

Aratás közben is várható ellenőrzés? Lásd fent. Földekre elvileg munkavédelmis mehetne ki, de úgyse megy, amíg sokkal könnyebb nagyobb összegre büntetni az építőipart.

Mik a tapasztalataid? Lásd fent


Nehéz kombájnt vezetni, kezelni, dolgozni vele? Vezetni nem túlzottan, bár szokni kell, hogy hátul kormányoz és baromi nagy. A többi közlekedő pedig nem tudja kezelni a helyzetet. Dolgozni vele már más tészta. Pláne egy Lexion kategórájú gép, amiben mindenféle érzékelő és beállítás van. Meg kell tanulni

Fizetés hogyan alakul? Mármint alkalmazottként egy nagyobb cégben? Változó nagyon.

2020. máj. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm 🙂
2020. máj. 16. 21:20
 5/14 A kérdező kommentje:

Bocsi még pár kérdés ha nem gond?

New hollanddal könnyebb dolgozni?

Ha órabérben dolgozol kezdőként mennyi lenne a reális pénz amit minimum kapni kéne? 1000Ft 1500Ft?

2020. máj. 16. 21:27
 6/14 anonim ***** válasza:

A kombájn az kombájn. Nem azon fog múlni, hogy milyen márka. Egy 106-os Dominator gyerekjáték egy Lexion-hoz képest. De egyik új gép a másikhoz mérten hasonló.

De ne gondold azt, hogy mindenféle fogalom nélkül, friss jogsival majd ráültetnek egy 100+ milliós gépre. Kb. kapsz egy MTZ-t, ha van, vagy valami kisebb gépet.

Normális helyen nem órabérben vannak a traktorosok, hanem munkaidőkerettel játszanak. Kapnak kézhez átlag nettó 2-300.000-et, esetleg valamit zsebbe, meg játszanak a munkaidőkerettel, hogy télen se legyen gond.

2020. máj. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Értem 🙂

Nem szeretnék a legújabb gépre ráülni,nem friss a jogsim.

Tudom nem nagyon számít de vezetési tapasztalatom van, havi szinten több ezer kilométert mentem eddig, nemzetközi furgonos voltam, jött a vírus így elveszítettem a munkahelyemet.

Régebben is valamiért kedvet kaptam a kombájnozáshoz és most is, így most meg szeretném próbálni,van pár cég erre felé akiknek csak ilyen gépük van.

Mielőtt még el kezdődik az aratás meg szeretném csinálni az aranykalászosat is.

Ez csak szezon munka lenne a számomra, ezért is kérdeztem mennyi a minimum amit kéne kapnom?

Hülye kérdés lehet de mettől meddig tart az aratás általában?

Június-tól augusztus-ig?

Hülye kérdés de

2020. máj. 16. 22:00
 8/14 anonim ***** válasza:

Az nem sokat számít, hogy furgonoztál, teljesen más játszóház. A legkisebb dolog, hogy át tudsz vágni a falun a földig. A gép kezelése a földön kezdődik. Ahhoz meg érteni kell.

Aratás június elején kezdődik általában, esetleg május utolsó napjaiban és október, novemberig tart.

De ilyen megfontolások mellett kombájnosnak nem fognak felvenni sehova valószínűleg. Esetleg beugrósnak napi bejelentéssel pótkocsizni mondjuk. De akkor meg nem zöld könyv kell, hanem B+E vagy T jogsi

2020. máj. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Világos.

T jogsim van,ugye amikor le tettem a B jogsit az mellé járt.

Köszönöm a válaszokat,további szép napot és jó munkát.

2020. máj. 17. 11:12
 10/14 anonim ***** válasza:

Azért nézd meg a korlátozásokat.

Sima B mellé szerintem most sem adnak olyan T-t, amivel mezőgazdasági vontató (fekete rendszámos), húzhat nehézpótkocsit

2020. máj. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!