Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ezért tényleg újraindíthatták...

Ezért tényleg újraindíthatták volna a kezdő vezetői engedélyemet?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt egy STOP táblát figyelmen kívül hagytam. Nem úgy, hogy belevágódtam 50-el a kereszteződésbe, hanem kettesbe kapcsoltam és kb 5-el átgurultam rajta. Jól belátható volt az egész kereszteződés, ezért nem álltam meg.


A következő pillanatban két fakabát lépett ki elém, leintett, elkérte a papírokat majd megkérdezték, hogy sejtem e az intézkedés okát? Hát mondom fogalmam sincs. Aztán leesett egyből mire ezt kimondtam :D Megkérdezték milyen tábla van ott, eltrécseltünk ott egy 5 percig. A fakabát az végig csak röhögött :D Végül annyit mondott, hogy vezessek körültekintőbben és elengedett. Most utána olvastam és azt írják, hogy elég egy kisebb szabálysértés kezdő vezetői engedéllyel és ha olyan kedve van a sünöknek akkor újra indítják a két évet. Ez tényleg igaz? Ezért újraindulhatott volna? 1 hónap múlva fog lejárni a két évem hivatalosan.



2020. máj. 16. 22:23
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor hosszabbítják meg a kezdő minősítést, ha el is tiltottak a vezetéstől.

Egy ilyenért azért nem szokták elvenni a jogsit. Akkor tiltanak el, ha súlyos szabálysértést követsz el (pl. közúti veszélyeztetés, közúti baleset okozása, ittas vezetés stb.) vagy ha összegyűlik a 18 előéleti pontod.


[link]

6. §

2020. máj. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!