Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Láncot kéne cserélnem a...

Láncot kéne cserélnem a kerékpáron, de minden szerelő be van havazva, én csinálnám, hogyan?

Figyelt kérdés
110 szemes a lánc(megszámoltam). Sima hagyományos -ősrégi- montainbike 26". Most egy "KMC Z narrow" van rajta. Egy Shimano HG40-t szeretnék rátenni (cca 4 E Ft-ért láttam), ha már elöl Shimano, hátul Sunrace 7 sebességes kazettás. Annyi fajta láncot láttam, hogy elbizonytalanodtam, ezért kérek segítséget-ajánlást. Amúgy most, hogy ránéztem a lánc árakra, azt hiszem nem megyek a régi szerelőmhöz. Ez ami most rajta van gondolom gagyi, jó hamar el is kopott. 1000 Ft körül van az ára? Egy rokonomnak van lánckinyomója. Nem mindegy milyen irányban fűzöm rá az új láncot, ugye? Na..., jó sok kérdés. Láncszereléssel nem volt dolgom még.

2020. máj. 23. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem egy nagy dolog... a régit le is flexelheted róla akár :D

csak valahogy szedd le.


Viszont hátul a fogaskerekek mennyire kopottak?

Mert elképzelhető, hogy az új lánc + régi fogaskoszorú kombó miatt recsegni ropogni fog az egész hajtáslánc.


Tök mindegy milyen irányban teszed fel a láncot, a lényeg, hogy jól nyomd össze a lánckinyomóval és ennyi.


Lánccserénél szerintem még egy belsőcsere is bonyolultabb :D

2020. máj. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Akkor menni fog, mert minden mást már szerel-gettem rajta.

De milyen láncot vegyek? 7 sebességeshez valót az, OK de azon belül van valami tudni való? Kismillió lánctípust láttam. Esetleg tudnál linkelni? KMC is jó, csak ne ez a barna gagyaretta... Láttam van "ezüst" is, egyből más áron. A koszorú még jó.

2020. máj. 23. 15:41
 3/4 Alex Fly ***** válasza:
100%

7 sebesség esetén kvázi tök mindegy, milyet teszel fel. Többek véleménye szerint a legtartósabbak a SRAM láncai, de a Shimano, KMC vagy a SunRace is teljesen jó - azért az olcsó nagyáruházi nevenincs vacakokkal nem érdemes foglalkozni...

Mivel a 7 fokozat az abszolút belépőszintet jelenti, így túl nagy különbséget nem tapasztalsz; a felsőkategóriás termékeket a 10+ sebességfokozatnál találod...

2020. máj. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. máj. 24. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!