Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mire kell figyelni traktor...

Mire kell figyelni traktor vezetésnél?

Figyelt kérdés

Lesz nyári idénymunkám. Aki bérli tőlünk a földet kérdeztem, hogy nem e próbálhatnék ki egy traktort, mondta, hogy ,de kérdeztem, hogy va ce jogsim akkor az jogosít trakesz + pótkocsik vezetésére, és mondta, hogy igen és ha már ezek bírtokába vagyok nincs e kedvem eljönni nyáron napi díjért. Gondoltam miért ne.


Lassan kell hívni mert lesz az aratás? Fogalmam sincs , én városi vagyok szóval ha tévedek, bocs.


Na , de ez mindegy, arra lennék kíváncsi, hogy mire kell figyelni traktor vezetésnél ? Én eddig csak vizsgáztam és a kisautót kivéve nincs semmi tapasztalatom. Gki-t is azért csináltam meg mert lehetett volna 4 órát vezetni, csak sajna abból lett 2km plusz 300 méter vizsga óra.. semmi lehetőségem nagy autót vezetni. :(



2020. jún. 1. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs mese, megkérsz egy traktorost, hogy beülhess mellé és lesel meg kérdezel. Aztán helyet cseréltek. De nehogy közúton, ki a határba!
2020. jún. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem nagy dolog, mindegyiknek megvan a sajátossága. Mondjuk az izgalmas, mikor MTZ 80-al fék nélkül húzol 2 db 7 tonnás pótkocsit, szarásig engedve búzával, és ilyenkor mindig sietni kell. De ha felkerülsz mondjuk valami 10-15 éves John Deere traktorra, akkor kb semmi dolgod, csak vezetsz.
2020. jún. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezek 1-2 esetleg 4 éves New Holland cuccok.
2020. jún. 1. 15:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Azzal öröm lesz az egész, de előtte azért kell egy alapos felkészítés, hogy hogyan kell elindulni, sebességek hogy vannak, stb. Ha CE kategóriád van, akkor ha elméletben is, de tudod mire kell figyelni a súlyt és a méreteket illetően.
2020. jún. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Persze, elméletbe mindent tudok. :D 'há papírom van 'rólla.


Köszönöm. :)

2020. jún. 1. 20:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Elméletben tudod...

Ami nagyon fontos, hogy körülötted mindenki idióta és türelmetlen. Tehát mindig minden esetben számíts rá, hogy beleállnak a seggedbe, akár annyira is, hogy a pótkocsitól nem is látod a tükörben. Hiába rakod ki az indexet balra, meg fognak előzni és hasonlók. A másik, hogy nagy gépek, nagy ívben kell fordulni, lassan indul meg, nagyot kaszál az útviszonyokra sokkal érzékenyebb stb stb. Földön pedig ésszel. Ha megsüllyed ne ásasd el tengelyig, hanem húzasd ki mással, nem bő gázzal kell taposni stb stb.

Maga a traktor pedig típusa váltogatja. Egy fokozatmentes váltó kész agyrém lehet elsőre, ha még nem láttál olyat. De gyorsan meg lehet szokni. A légfék is megszokást igényel. Kicsit később jön meg a fékerő, de akkor sokkal jobban, mint számítanál rá. Nem lehet két lábbal ráállni a fékre.

A menet közben ürítést, garatra állást stb már nem is említve. Tényleg érdemes egy-két napra beülni valaki rutinosabb mellé.

2020. jún. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!