Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha valaki béna biciklizésben,...

Ha valaki béna biciklizésben, az elfelejtheti a többi lehetőséget az egyéni közlekedésre vagy ez nem így van?(elsősorban autóra gondolok)

Figyelt kérdés
2020. jún. 4. 00:57
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Ez nem így van.
2020. jún. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Azért van összefüggés a dolgok között.

Ha valaki biciklivel képtelen átlátni a forgalmat, a táblákat, az elsőbbségi viszonyokat, hogy mikor mit kellene tennie, hogy baleset és dudálás nélkül célhoz érjen, annak autóval se fog ez menni. Csak ott már ő is nagyobb veszélyt fog jelenteni másokra. Persze csak ha átmegy a vizsgán. Amire majd sokan írni fogják, hogy "én is ötödszörre mentem át, nincs ezzel semmi gond". Na ja. Nem is csodálkozom, mennyi figyelmetlen, kelekótya, balesetveszélyesen közlekedő autóssal találkozom.

2020. jún. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mit takar az, hogy "béna biciklizésben", elég kókány megfogalmazás.
2020. jún. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem teljesen mindegy, hogy mit értesz a "béna a biciklizésben" alatt. Mert ha úgy érted, hogy nincs egyensúlya, attól még autót esetleg tudna vezetni ha nem szédül abban. De ha úgy érted hogy elfelejtette a KRESZ-t, én még gyalogolni sem engedném egyedül egy nagyobb városban.
2020. jún. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igazából egyensúly. Kressz még könnyebb lenne. "Csak" meg kell tanulni, hogy ez vagy az a tábla mit jelent.

Az egyensúllyal van gond. Kanyarodásnál is az egyensúllyal.

2020. jún. 4. 17:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Azzal ugye tisztában vagy, ahogy az autók jobb esetben négy kerékkel vannak ellátva? Egészen pontosan miből gondoltad, hogy ha rossz az egyensúlyérzéked bringázáskor az meggátol az autóvezetésben? Nagyon érdekelne.
2020. jún. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha csak az egyensúlyozással van gondod, akkor talán az autózásban ez nem okoz problémát.


Kisgyerekekkel foglalkozó szakember tudná megmondani, hogy a rossz egyensúlyérzék összefügghet-e más hiányossággal.

Vagy lehet, hogy ez belső bizonytalanságot takar, ami azt jelenti, hogy bizonytalan leszel a döntéseidben, ill. váratlan helyzetekben könnyen pánikba esel. Te ismered magadat, hogy ezek mennyire jellemzők rád.

Az biztos, hogy vezetés közben gyakran kell döntést hozni annak tudatában, hogy ha hibázol, bajt csinálhatsz vele.

2020. jún. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igazából több év elteltével ültem biciklire és lehet, hogy tekerni tudtam, de meg kell állni, stb.


Hogyan függhet össze? (ezt kérdezte #6os) Mert mindkettőt vezetni kell. Ahogy olvastam máshol,kocsivezetésnél is előjöhet ez az érzet, miszerint "jó, inkább nem is megyek ezzel".


De akkor jó, hogy ha a bizonytalan biciklizés nem jelenti egyben azt, hogy akkor az embernek nehézségei lesznek a kocsinál is.

2020. jún. 4. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!