Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » "Behajtani tilos, kivéve...

"Behajtani tilos, kivéve célforgalom" tábla kérvényezése?

Figyelt kérdés

Egy viszonylag csendes, nyugodt utcában lakok, a környéken kertes házak vannak. 1 utcával arrébb van a főút, aminek azt a célt kéne szolgálnia, hogy az emberek eljussanak az alárendelt utcákba. Ehelyett rengetegen áthajtanak 50-nel a 30-as kisutcákon (mint amilyenben én is lakok). Aki pedig betartja a sebességet, az inkább pörgeti a motort ahelyett, hogy felváltana, mert a jobbkéz szabály miatt úgy is le kell lassítania. Mindkettő hangos és zavaró. Az utat is pár éve csinálták meg rendesen, ami nem fog sokat kibírni a felesleges többletforgalommal, már most repedezik (magyar útminőség pls...). És azt is mindenki tudja, hogy hozzá sem fognak érni, ameddig el nem éri a "járhatatlan" szintet.

Lehet kérvényezni "Behajtani tilos, kivéve célforgalom" tábla kombinációt valahol, valahogy? És ha igen, akkor hogy?

A válaszokat előre is köszönöm!


2020. jún. 15. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A helyi önkormányzathoz fordulj, illetve a lakókörzeted képviselőjéhez. Ha szerencséd van, beterjesztik a képviselő-testületnek, aztán pár hónap/év, ilyen-olyan szakértői jelentések után (rendőrség, stb) megállapítják, hogy nem indokolt a behajtani tilos tábla, mivel előtte is gond nélkül működött 2 irányú forgalommal az utca. Egy utcával a főút mellett nem hiszem, hogy kitennének kivéve célforgalom táblát, bár ehhez látni kéne az ottani úthálózatot.

De nem is agyalok tovább, az önkormányzathoz fordulj, aztán ők majd megmondják, hogy ki az illetékes.

Nagyon azért ne reménykedj, bár ha a körzeted képviselője támogatja, esetleg csináltok egy aláírásgyűjtést a környékbeliekkel, akkor lehet, hogy sikerül valamit elérni.

2020. jún. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Kizárt dolog, mivel nem magánútról van szó.
2020. jún. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Lehet ilyen ötleteket felvetni, de arra számíts, hogy akár több hónapos küzdelem is lehet. Jarokelok.hu platform kiváló erre. Én ott intéztem el, hogy kezdjenek valamit a járdán parkoló autókkal. Végül kiraktak egy behajtani tilos táblát - kivéve FKF, hogy ha már a járdán állnak, legalább a zöldterületre ne menjenek be (félsiker, miután járdán alapból sem állhatnának KRESZ szerint, nem ez lett volna a legjobb megoldás szerintem).


Lényeg, hogy tegyél ott egy bejelentést, részletesen írd le a problémád, lehetőleg dokumentáld fényképekkel, majd imádkozz, hogy ne játszanak ping-pongot a kérvényeddel. Nekem másfél év volt ezt a táblát kiharcolnom és kb mindenkin keresztülment vagy 2-szer, mindenki visszadobálta csak a másiknak. Lehet, a tied egyértelműbb.

2020. jún. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Láttam már a városban a kisebb utcákban egyről a kettőre kitéve ilyen táblát, vagy hasonlókat, amivel elérték a lakók, hogy nyugodtabb legyen a környezet. Nem arról van szó, hogy bármi is nem működne, hanem arról, hogy a 3 kereszteződéssel feljebb lakó "szomszéd" is indokolatlanul itt hajt keresztül, ahol gyerekek játszanak, emberek futnak, sétálnak, de többször éjszaka is, mikor az emberek már aludnának, pedig neki csak 3 kereszteződéssel feljebb kene lekanyarodnia a főútról, ennyi lenne az egész.

A másodiknak: az, hogy nem magánút, ezt nem kéne, hogy kizárja.

De utánajárok jobban a válaszok alapján a megfelelő helyen, köszönöm.

2020. jún. 15. 15:08
 5/8 A kérdező kommentje:
A harmadiknak nagyon köszönöm a hasznos infót, eddig ez volt a legjobb. Megnéztem az oldalt, és elég jónak tűnik, szóval valószínűleg ez lesz. Bár elég sok probléma vár megoldásra, de próba-szerencse.
2020. jún. 15. 15:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom érne-e valamit, nemigen ellenőrizgetnek a rendőrök ilyesmit.
2020. jún. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Az lehet, de legalább a Waze meg hasonlók nem arra vinnék a forgalmat, amikor dugó van a főúton. Illetve az emberek egy részét azért visszatartja a tábla. Én pl elvből sem hajtok be ilyen helyre, tisztelem annyira a KRESZ-t.
2020. jún. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
27%

Önkormányzatban, de gyakorlatilag semmi haszna nem lesz.

A "kivétel célforgalom" szabályt könnyű kijátszani: félreállsz egy pillanatra és máris célforgalommá váltál; mert azért hajtottál be, hogy megnézzed a telefonodat (ez egy jó kifogás).


Sokkal jobb, amit sok helyen csinálnak, hogy nagy virágvázákat helyeznek el az út mindkét oldalán, így csak kis sebességgel szlalomozva lehet végigmenni.

2020. jún. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!