Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért félek a vezetéstől?

Miért félek a vezetéstől?

Figyelt kérdés
Még csak most tanulok és még rosszul sem menne, de pl mielőtt megyek vezetni, nem tudok rendesen aludni, ez pedig azt eredményezi, hogy fáradt vagyok és nem tudok rendesen koncentrálni. Mindig van egy "izgulok" érzés vezetés előtt és alig várom, hogy túl legyek rajta. Miért lehet ez?

2020. jún. 15. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, pedig most még semmi felelősséged nincs; ha belesetbe keveredsz, az oktatód a hibás.

Lehet, hogy túl szigorú és tőle félsz valójában?

2020. jún. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szigorúnak szigorú, de nem gondolom úgy, hogy nagyon az lenne. Főleg elnézve másokat. Nem kiabál, szépen elmondja mit kellett volna csinálni/mit kell csinálnom, ha kell be is mutatja az anyósülésről.


Nem lehet, hogy túl sokat várok el magamtól?(Hibanélküliséget, ráadásul elsőre, pedig nem vagyok maximalista)

2020. jún. 15. 16:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is így voltam vele, ez főleg a maximalizmusomnak köszönhető és annak, hogy nem szeretem, ha valaki folyamatosan figyeli, esetleg kritizálja ahogy vezetek. Nyilván ez a tanulás fázisában muszáj, de nekem akkor sem voltak élvezetesek a vezetési óráim, lehet neked is valami ilyesmi áll a háttérben.
2020. jún. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezt nem tartom kizártnak. Másrészt meg az is zavar -nyilván muszáj-, hogy "csak úgy megyek".. nem céltudatosan, és majd random fordulgatok, ez pl nagyon idegesít. Meg az, hogy nem az én autóm. Mert, ha azt megpadkázom, persze, dühös vagyok magamra, de amikor oktatómét, akkor őt nem érdekli, hogy nem szándékos volt stbstb.
2020. jún. 15. 17:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy magasak az elvárásaid! Én is így voltam egy darabig. Mostanában a cél felé közelítve "nyugodtam" le.

Ne a legjobb akarj lenni, hanem azt nézd, hogy magadhoz képest mennyit fejlődsz óráról órára. Persze az elején lehet, hogy annyira nem lesz látványos a fejlődés és lesznek időszakok, mikor szintén nem. Ez nem azt jelenti, hogy nem fejlődsz, csak lehet, hogy apránként.

Egy a lényeg ne hasonlítgasd magad másokhoz. Te te vagy!

Minden ember más.

Szerintem az oktatódnak sincs két teljesen egyforma tipusú tanulója.

Ezért vannak, hogy kialakítsák a megfelelő módszert mindenkihez.

Hidd el élvezni fogod.

Csak figyelj az apró fejlődésekre.

Az izgalom csak hibákat szül.

Mondjuk azért van az oktató, hogy segítsen ha hibázol, de hidd el, nem pácol be és nem esz meg ha hibázol.

Lehet, hogy mérges, de ennyi.

2020. jún. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok

Nekem pontosat ugyanezek a problémáim voltak, szóval azt tudnám neked is tanácsolni, hogy a vizsgán próbáld meg odatenni magad és az apró hibákra sem figyelni, mert azok könnyen elvehetik a figyelmed a vezetésről. Ha meglesz a jogsid, utána már úgy vezetsz, ahogy akarsz (nyilván szabályosan) és a saját tempódban tudsz gyakorolni.

2020. jún. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!