Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Érdemes így kamionsofőrnek...

Érdemes így kamionsofőrnek álljak?

Figyelt kérdés
Jelenleg munkanélküli vagyok és nincs semmilyen szakmám, csak egy targoncavezető jogosítványom + az ehhez tartozó OKJ bizonyítvány. A héten lett két éves a B kat. jogosítványom így egy ismerősöm arra bíztat, hogy próbáljam meg a sofőr állás. Az utóbbi időben több szakképzési centrum hirdetett Tehergépkocsi-vezető OKJ-s esti képzést, valamint olvastam, hogy van ingyenes OFA kamionos képzés. Megtakarított pénzem nincs, (max. annyit tudnék kölcsönkérni, hogy igényelni tudjak egy tachográf-kártyát ill. felutazzak Budapestre megcsinálni a PÁV vizsgát) szóval csak ingyenes képzésekre tudnék jelentkezni. A fentebb említett kettő közül melyiket érdemesebb megpályázni? Egyetlen problémám, hogy mivel nincs saját autóm, még nem vezettem a forgalmi vizsgám óta. Emiatt már egyből nagy hátrányom származna? Érdemes egyáltalán így próbálkoznom? Mennyivel nehezebb a vizsga mint személyautóra? Úgy tudom ezeken a képzéseken bukás esetén a pótvizsga már önköltséges, amit már nem tudnék kifizetni. Elsősorban a nemzetközi fuvarozás érdekelne, mivel az Angol nyelvet többet használom mint a Magyart. Köszönöm, hogy elolvastad!

2020. jún. 24. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Nem akarlak elkeseríteni, de így ne fogj neki.

Még ha tudnál is vezetni, egy kamiont ezerszer másabb, bizonyos helyzetekben sokall nehezebb és több figyelmet és érzéket kíván.

Ráadásul elindulni nagyon sok pénz kell, még ha fizetnék az egész tanfolyamot is.

Minden felszerelést neked kell megvenni, amit használsz a kamionban. Mert ott minden ugyan úgy kell mint itthon.

Ha elindulnál is egy hónapig nincs fizetés és addig mit ennél, például angol, francia vagy éppen spanyolban.

2020. jún. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még egy személykocsi az feltétlen kell, mert szinte csak azzal tudsz bejárni és vissza haza.

Hacsak nem a szomszédodban van a cég.

2020. jún. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Akkor ezt még átgondolom, addigis megpróbálok a közelemben munkát találni és pénz félretenni.
2020. jún. 24. 23:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Az ingyenes képzés valószínűleg szintén OFÁ-s, amit egyáltalán nem ajánlok, az ingyenességen kívül csak rosszat hallottam róla. Mivel az állam bácsi előre kifizeti a cégnek a tanfolyam árát, így az nem érdekelt abban, hogy a tanuló minél előbb befejezze a képzést és levizsgázzon, inkább felvesz még több tanulót, hogy megkapja az utánuk járó pénzt. Van ismerős, akinek másfél évig nyújtották a dolgot, hiába akart menni, csak nagy ritkán kapott vezetésre időpontot.
2020. jún. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Másik lehetőség, hogy a nagy cégek, mint Wabi, Gyurka szokott saját képzést csinálni, de ahhoz 3-4 évre el kell kötelezned magad. Viszont a Wabi is pár hónapja vált meg 1000 sofőrtől, folyamatosan csökkentik a létszámot, rengeteg tapasztalt sofőr keres most munkát.
2020. jún. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Végül is mi lett kérdező?
2021. ápr. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Engem is érdekelne.
2021. nov. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!