Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha az utcát...

Mit lehet tenni ha az utcát elállják?

Figyelt kérdés
Minden héten az utcánkban van a piac, 1 kijárat van autóval az udvarból és sem a főút sem a mellék utca irányába nem biztosított a mi kijárásunk. Az egész utat elfoglalják.. A város vezetősége hiába szólunk semmit nem tesz, nit lehet tenni ebben az esetben? Ne adja isten tűzoltó mentő kellene a háztömbbe nen tudna bejönni.

2020. jún. 26. 07:06
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez a probléma nálunk is volt. Én úgy oldottam meg, hogy folyamat hívogattam a rendőröket. Egy idő után megunták és intézkedtek.


Másik opció: Megállsz ott az autóval ahol már nem tudsz továbbmenni, aztán ráfekszel a dudára. Addig nyomod amíg el nem pakolnak.


Ha nem segít, megpróbálhatod megdobálni kutyaszarral.


Vagy egyszer áthívod pár ismerősödet egy kerti partira amikor piacos nap van, és megkéred őket, hogy parkolják végig az utcát. Minden kocsi közé másfél méter, hogy minél nagyobb szakasz legyen.


Esetleg az utcában élőkkel összefogva ugyan ez.

2020. jún. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Próbáltuk már hogy ki állunk a kapu mellé autóval azt mondták elvitetik autónk mivel közterület🤣de amikor nyírni kell a füvet magánterumület🤣🤣👏köszönöm a válaszokat
2020. jún. 26. 09:52
 13/35 anonim ***** válasza:

Èn kiàllnék a kocsival az utcára oda, ahol árusítani szokott.


Mivel a forgalmadat nem akadályozhatják, egy-két alkalmat rászánnék, hogy oda-vissza mennék az autóval 10 percenkènt. Majd csak ráun ha nem lesz forgalma. Egyébként ha írásban teszel bejelentést tértivevénnyel a jegyzőnek intézkednie kell. Valószínűleg az árusítás sem megengedett ott az úttestet nem adhatja ki helyjeggyel hacsak időszakosan le nem zárja az utcát. De akkor is biztosítania kell a bejárásodat.

2020. jún. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

Próbáltuk már hogy ki állunk a kapu mellé autóval azt mondták elvitetik autónk mivel közterület🤣”


Nem is tudja elvitetni. Az elszállításhoz is engedély kell, ilyenekkel nem igazán vannak ellátva az önkormányzatok. Ha nincs kint tiltó tábla akkor megállhatsz. Vagy szórj a fűbe egy kis tehéntrágyát😂

2020. jún. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
Ellentmondásos amit mondanak, közterület, de el akarják vitetni az ott lakók autóit, vicces. Egyébként szerintem is, hívogasd a rendőröket, előbb utóbb meg fogják unni, és intézkednek. De nekem nagyon tetszik a többi verzió is az előző válaszolótól, mindegyik megér egy próbát, főleg a kutyaszaros. :D
2020. jún. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
A rendőrök sokat nem tehetnek ha engedélyezett a piac. Csak akkor intézkedhet ha konkrétan nem engednek ki. Aki a sétáló utcában lakik, az sem tehet feljelentést a sűrű gyalogosforgalom meg az utcai teraszok miatt ha elfér.
2020. jún. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

Kutyaszar nem jó ötlet. Magadnak csinálnál bajt.


Csinálj fotókat, és hívd fel a rendőröket. Ki kell jönniük intézkedni. Ha nem jönnek, panaszt teszel.


Kicsit állj a sarkadra.

2020. jún. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

A rendőr csak akkor fog intèzkedni ha kresz szabályt szegnek. Ez egy piaci lezárt területen nehéz lesz. A rendőr nem teheti arréb az árusbódét ha oda szól a helyjegye. Ez a jegyző hatásköre.


Viszont mindenféle biztonsági rendszabályok betartása is a felelősségük pl tűzoltóság vonulási útvonala. Én lefotóznàm és a Katasztrófavédelemhez tennék bejelentést.

2020. jún. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
Utca lezárását, és kapubejáróban parkolást is tiltja a KRESZ. Ezt a rendőr is látni fogja.
2020. jún. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

A kapubejárót látja a rendőr. De a kérdező szerint nem ott állnak.


“Az egész utat elfoglalják..“


Ha lezárt utca a piac idejére és az önkormányzat engedélyezte az ott árusítást, akkor nem tehet semmit a rendőr. Az árus tehet panaszt a rendőrrel szenven, ha az engedélyezett és fizetett árusító helyéről elküldi vagy éppen megbünteti.

2020. jún. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!