Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan zajlott az első vezetés...

Hogyan zajlott az első vezetési órátok?

Figyelt kérdés
Miután meglett a KRESZ vizsgátok mikor tudtátok elkezdeni? Kedveltétek az oktatótokat? Én most fogok kezdeni, és kiváncsi lennék a történeteitekre.

2020. jún. 29. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Kb. 3 hét múlva kezdtem. Ahhoz mentem, aki az elméleti órákat is tartotta. Ennek megvolt az az előnye, hogy

- nekem volt már valami elképzelésem a személyiségéről, és úgy gondoltam, jól ki fogunk jönni

- nem kellett húzni az időt azzal egyszer sem, hogy az elméleten ki mit hogy (nem) tanított, meg hogy adott helyzetben az ő véleménye szerint mi a legpraktikusabb megoldás stb.

Amúgy tényleg kölcsönös lett a szimpátia, jól kijöttünk. (1-2 összezördülésünk volt, de ilyen szerintem mindig van. Volt, hogy tényleg én voltam a hibás, volt, hogy szerintem túlreagálta, de ezeken, azon kívül, hogy később higgadtan átbeszélitek, túl kell tenni magad)

2020. jún. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy konkrétan az első óra: indulás előtti teendők, elindulás, váltás, járda mellett párhuzamosan megállás, ilyesmi.
2020. jún. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A KRESZ vizsga után 1,5-2 héttel később kezdtem vezetni. Kérdezte az oktatóm, hogy vezettem-e már, mondtam hogy igen. Ez után beültünk az autóba, magamra állítottam minden (mivel ugyanolyan magasak voltunk az oktatóval, ezért valójában nem csináltam semmit, csak ellenőriztem hogy minden jó közelségben van-e meg hogy jól látok-e a tükrökben, és minden jó volt úgy ahogy ő használta), majd elindultunk lassan az utcában. Tanpályán én egyáltalán nem is voltam. A telephelyük a város szélén volt, forgalom ott alig volt, így mire beértünk a város kicsit nagyobb forgalmú részére, addigra már megbarátkoztam az autóval (= tudtam irányba menni vele, meg nem fulladtam le vele :D). És nagyjából ennyi volt az első óra (ami dupla óra volt, mint ahogy a későbbiek is). Utána még gyakoroltuk ugyan ezt, volt parkolás is, meg párszor kimentünk városon kívülre is. A vizsga előtti órán pedig elmondta, hogy miket kell megnézni az autón indulás előtt, mert a vizsgát is majd ezzel a gyakorlattal kell kezdeni.
2020. jún. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Elég furán. Haza kellett vinni az előző tanítványt egy másik kb 10km-re lévő városba, 80-90-el, úgy hogy csak a kormányt kezeltem. Eléggé leizzadtam.
2020. jún. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Először elmentünk egy kietlen útra, átültem a vezetőülésbe, aztán mentem egy kört. Azt mondta ez menni fog, menjünk be a városba is. Ott levezettem az óra hátralévő részét és kész.

Következő alkalommal már a rutinpályán vezettem. Furcsa volt ez a fordított kezdés.


30 óra után mehettem vizsgázni, elsőre meg is lett. Nem hiába tanítottak meg a szüleim az alapokra már 14 évesen.

2020. jún. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A kresz után 4 hónappal tudtam kezdeni.

0 ról indultam.

Csináltam baromságokat az első órán, kiabált is az oktató jogosan, de nagyon jó a kapcsolatunk.

Jó oktató nagyon. Egy használaton kívüli parkolóban gyakoroltunk, mivel nincs a sulimnak pályája.

De a hely alkalmas volt.

Ráadásul pont építkeztek, vagyis a kikerülést is gyakoroltuk.

Aztán a 2. óra utolsó 30 percében kivitt a városba.

Körforgalmakban köröztünk, meg egy multiparkolóban gyakoroltunk.

A munkahelyre én vezettem vissza. Élmény volt.

2020. jún. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
KRESZ után 1 héttel kezdtem idén februárban.jól telt mert az oktatóm ismerős 😁
2020. jún. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!