Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van bármi felelősségem a...

Van bármi felelősségem a balesettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Hétfőn eladtam egy 12éves 600as hornetet egy 19éves srácnak. Miután feltöltöttem a hirdetést, alig egy óra múlva hívott a gyerek, hogy szeretné megnézni. Másnapra el is jött egyedül a megbeszélt időben a vételárral a zsebében. Nagyon tetszett neki a motor, először én vittem egy kört, majd miután kaucióba ideadta a vételárat, odaadtam neki, hogy próbálja ki egyedül. KB 10perc múlva visszatért fülig érő mosollyal, és azt mondta, hogy azonnal meg akarja venni. Még aznap délután elintéztuk a papírmunkát, én megkaptam a pénzt, és elbúcsúztunk. Tegnap sajnos baleset érte a motorral, és súlyosan megsérült. A szülei felháborodva megkerestek, és mindenfélével fenyegetnek, mert szerintük én sodortam életveszélybe a gyereküket. Az valóban igaz, hogy a srácnak csak A2 kategóriás jogsija van, és a fent említett motorhoz A szükséges, de emiatt én valóban felelős vagyok? Talán annyiban érzem magam hibásnak, hogy odaadtam neki kipróbálni, megfelelő jogosítvány hiányában. De azonkívűl én nem bíztattam, hogy használja is a motort, vagy hogy felelőtlenül közlekedjen. Lehet valami negatív következménye az ügynek?

2020. júl. 14. 17:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%
Ég világon semmilyen felelősséged nincs. Megfelelő jogosítvány nélkül nem szabadott volna odaadnod neki próbakörre, de ennek meg semmi köze a balesethez. A szülei gyökerek.
2020. júl. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ebben az ügyben Te nem vagy felelős semmiért. A motorodat eladtad egy "nagykorú", felnőtt embernek. Az, hogy neki milyen szintű, vagy besorolású jogosítványa van, vagy volt, semmi közöd hozzá.
2020. júl. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%
Esetleg ha a motor műszaki hibája miatt volt a baleset és bizonyíthatóan tudtál róla, egyébként nem.
2020. júl. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%
A balesethez nincsen semmi közöd. Egy személynek bármilyen fajta járműve lehet a nevén, függetlenül attól, hogy van-e jogosítványa vagy nincs.
2020. júl. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Pontosan nem ismerem a baleset körülményeit. A szülők annyira ordítoztak velem, hogy csak annyit értettem, hogy a gyerek kórházban van, és nekik (ő szerintük pontosabban nekem) kell megtéríteni az okozott kárt. Fotókat mutogattak, melyeken látszik, hogy a srác egy személygépkocsival ütközött. A motor eleje teljesen eltűnt, 4évig használtam, de nem ismerném fel, hogy valaha az enyém volt.
2020. júl. 14. 17:48
 6/25 anonim ***** válasza:
75%
Egyáltalán nem vagy felelős! Szép lenne ha már arról is te tehetnél hogy nem bír a gyerek a vérével és felmegy az első fára. Fenyegetőzzenek csak, a megfelelő jogsi nélküli vezetés mellé begyűjthet egy zsarolást is a család.
2020. júl. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
81%
Kérdezd meg a tisztelt szülőket, hogy vajon ki vezette a motort......mert minden felelősség a sofőré, kivéve ha műszaki hiba miatt lett a baleset.
2020. júl. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
80%
Abban az esetben lehet még gond, ha a srác hivatalosan nem íratta át a nevére a motort, ergo a nyilvántartás szerint a Te tulajdonod. Remélem van adás-vételi szerződésed, amivel bizonyítani tudod, hogy eladtad!
2020. júl. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Természetesen van szerződés, már hétfőn az övé volt a motor hivatalosan. Mindent elintéztünk.
2020. júl. 14. 17:58
 10/25 anonim ***** válasza:
80%
Akkor ne félj, előbb utóbb hivatalosan is kapnak értesítést a rendőrségtől, hogy a fiuk volt a hibás, semmit sem tehetnek ellene.
2020. júl. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!