Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ebben az esetben mi a helyes...

Ebben az esetben mi a helyes megoldás mondjuk egy forgalmi vizsgán? (KRESZ)

Figyelt kérdés

Adott a következő szitu: Én megérkezem egy kereszteződéshez, ahol ki akarok kanyarodni mondjuk balra. Áll egy gyalogos ott, ahová ki akarnék kanyarodni, nincsen zebrája, de ettől függetlenül, mivel én arra az útra kanyarodok, elméletileg elsőbbsége van.

Nekem és a gyalogosnak is elsőbbséget kell adni emellett a többi érkező járműnek, akik jönnek és egyenesen akarnak haladni.

A problémám ezzel a szituval a következő:

1) Nem használom ki a lyukakat, nem megyek ki, mert ott a gyalogos és gáz lenne elmenni mellette, hiszen elvi elsőbbsége van, de így beragadok.

2) Kihasználom a helyzetet, mikor ki tudok kanyarodni és elsőbbséget adok a gyalogosnak, de ekkor a forgalmat feltarthatom és még csak az sem biztos, hogy a gyalogos át tud menni, mert a másik sávban érkező autóval szemben ugye nincs elsőbbsége. Ez is hülye helyzet.

3) Kimegyek a lyukon és leszarom a gyalogost, de ez megint egy fura dolog.

Tény, hogy fel lehetne ezt a 3. szitut fogni úgy, hogy én gyorsan elmentem, mert tudtam, a gyalogos meg a többi kocsi miatt úgyis be volt ragadva, de fura.

Forgalmi vizsga előtt állok és bár megy meg minden, nem szeretnék semmilyen szitut túlgondolni, de beleragadni sem.


2020. júl. 30. 14:52
 1/1 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztons..


Hely, távolság és idő függvényében változhat a jó megoldás, de miért nem kérdezed az oktatódat?

2020. júl. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!