Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi a legegyszerűbb módja a...

Mi a legegyszerűbb módja a KRESZ megtanulásának?

Figyelt kérdés

2020. aug. 4. 21:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
etitán
2020. aug. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ember válogatja. Azoknak, akiket noszogatni kell a tanulással, a tantermi oktatás célszerűbb. Akik motiváltabbak a tanulás iránt (bár, aki elkezdi a jogsit, annak ajánlott), azoknak az eTitán az ajánlott.
2020. aug. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

Megveszed az oktatókönyvet és többször figyelmesen elolvasod. Ahol számadatokat látsz (pl. hányszor villanthat az index másodpercenként), azokat bemagolod.

Mellette naponta megcsinálsz 2-3 online kresz tesztet.

2020. aug. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

És ha valaki egy hónapig csak online teszteket töltene ki? Megragadhatna benne minden?


Nekem annyira száraz az a sok szabály :( Kínzás lenne elolvasni egy kreszkönyvet...

2020. aug. 4. 21:24
 5/18 anonim ***** válasza:
73%

Továbbra is ajánlom a KRESZ könyvet, függetlenül attól, hogy e-titan, vagy csoportos tantermi oktatás mellett döntesz, és pl a youtube-n is sok hasznos videót lehet megnézni, vagy hasznos kiegészítő tájékoztatást olvasni az interneten.

Minél több forrásból tanulsz, annál jobb, a lényeg mindenhol ugyanaz, de picit más a stílus, pl egy videó vizualisan is segíti a berögződést, egy KRESZ könyvben találhatsz olyan részleteket, amire máshol nem térnek ki, stb...

2020. aug. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Az eTitán mellett szól még, hogy a tesztekben feltett kérdések és a hozzájuk tartozó válaszok egyek a vizsgán feltettekkel.
2020. aug. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, hogy az elmúlt 5 évben mennyit változott a KRESZ vizsga, de én úgy tanultam meg a nagy részét, hogy már gyerekkorom óta figyelmes voltam az autóban, 10-en pár éves koromtól kezdve elöl ültem mindig, így már az oktatás megkezdése előtt nekem teljesen egyértelmű volt, hogy pl. egy kereszteződésben kinek van elsőbbsége. Ehhez a tudáshoz pár tankönyvi töltelékadatot kellett megtanulnom (pl. hogy hány centit lóghat ki a biciklitároló az autó hátuljától), és ennyi elég volt. Ennél egyszerűbb módszer nincs, csak ez időigényes, ha most kellene megszereznie valakinek a nulláról a kellő tudást, akkor ez önmagában nem túl jó módszer, viszont ettől még nagyon hasznos lehet ha valaki mellett ülve kvázi így "részt tud venni a forgalomban".
2020. aug. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Az etitán pont jó választás lenne azok alapján, amiket leírtál. Nyilván át kell olvasni az anyagot és nyilván valamilyen szinten memorizálni kell, de mivel az egész azon alapszik, hogy a modulok végén lévő teszteket hogy töltöd ki, ezért azt is mondhatjuk, hogy a tesztek folyamatos kitöltéséből áll. Ha végeztél az anyaggal, akkor pedig ahányszor csak lehet csináld meg a próbavizsgát (akkor is, ha már unalmasnak tűnnek a kérdések), mert élesben a vizsgán teljesen ugyanazokat fogja bedobni a rendszer, így biztosra veheted, hogy átmész. Aki etitán után megbukik, az csak nem szánt rá elég időt.
2020. aug. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Tehát nem a KRESZ megtanulása a célod, megelégednél annyival, hogy a teszteken totózva annyi megragadjon, ami a vizsgához elég.


Nem a jogszabályokat kell(ene) megtanulni, hanem a szabályok gyakorlati alkalmazását, és akit érdekel a téma, annak nem száraz olvasmány, sőt még szórakoztató is tud lenni egy-egy KRESZ-feladvány.

Akit nem érdekel, pontosan az érdektelenségből fakadóan tudja nehezebben tanulni, illetve meg sem tanulja, csak a tesztsorokban lévő kérdésekhez memorizálja a válaszokat.... azért olyan szinten ajánlott megtanulni, hogy a gyakorlati oktató "első lehetőségnél", "ott ahol a szabály engedi" utasításaira sem az A, B, C lehetőségek között keresd a helyes választ :-)

2020. aug. 5. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Semmit nem tanulsz meg ha csak tesztet töltessz ki.

De nem csak elolvasni kell hanem értelmezni is a kreszt.

Ehhez pedig nem elég elolvasni csak.

Én amikor tanultam nem volt net, órán tanultuk és meglehetett beszélni, kérdezni is lehetett sőt vitatkoztünk is róla.

De meg maradt sok minden belőle.

2020. aug. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!