Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen vezetési bakijaitok...

Milyen vezetési bakijaitok voltak már?

Figyelt kérdés

Jogsisokra gondolok most, nem tanulóvezetőkre.

Ma jobbra akartam fordulni egy kereszteződésnél a városban és kétszer is megnéztem a forgalmat teljesen úgy emlékszem, hogy sehol senki, tehát elkezdtem kanyarodni, de annyit hallok pár mp után, hogy valaki dudál rám hátulról meg nagyon fékez. Fogalmam sincs még most sem, hogy mi történt és tényleg az a leggázabb, hogy 2-szer is elnéztem arra és nem láttam.. Vagy ő jöhetett ennyire gyorsan? Bár akkor nem neki állt volna feljebb valószínű.


Egyébként eddig még nem volt semmi ilyesmi (3 éve van jogsim), mindig nagyon figyelek és most ez kicsit idegesít belül. :D


2020. aug. 6. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Csak az nem hibázik, aki nem vezet.


Az A oszlop mögött rejtőző gyalogosok, bringások, motorosok okoztak már párszor meglepetést, pedig alapvetően be szoktam nézni az oszlop mögé.


Vagy mondjuk sűrű forgalomban sávváltáskor addig meredtem a tükörbe, amíg előttem megtorpant a sor vagy esetleg beváltott a lámpa.


Egyikbol sem lett gond, még csak rám sem dudáltak ilyesmi miatt, de nem voltam büszke magamra.


És persze parkolásnál sem mindig adja ki , aztán egy szűk belvárosi utcában kellemetlen feltartani a sort.

2020. aug. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Apámat, A Józsit csak egyszer büntették meg egy zebrás incidens miatt (nem ütött el senkit, de majdnem). Már kb 35 éve vezet..
2020. aug. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Telezöldes kereszteződés, természetesen balra nagyívben terveztem fordulni... A rutinosak már sejtik, mi lesz a végkifejlet. :)


Egyetlen autó állt előttem, lámpaváltásra el is indultunk, ő elég gyorsan kilőtt (a helyzet után rögtön meg is értettem, hogy miért), én meg szépen, normál tempóban utána. Ekkorra szemből beért egy autó a kereszteződés közepébe egyenesen, én meg a másik irányból értem el a kereszteződés közepét, irányjelző balra természetesen már a lámpánál megállás óta ment (kb. ez mentett meg szerintem, mert a szembejövő is látta), épp tekerni készültem a kormányt. Csak néztem, hogy ez minek jön, hát mi kanyarodunk, mert a lámpa nekünk engedi... Abban a pillanatban esett le, hogy a zöld lámpa nem nyíl alakú volt, hanem telezöld. Gyors fék (a mögöttem jövő valószínűleg látta, mi lesz, ezért szerencsére nem volt a nyakamban), elnézéskérő intés, szemlesütve helyszínelhagyás, azóta minden kereszteződésben a zöld jelzés ezerszeres ellenőrzése, illetve a szembejövő-kanyarodóké is... :)

2020. aug. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!