Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tanulás mellett jogsi?

Tanulás mellett jogsi?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Most fogok kezdeni egy technikumban 2 éves ösztöndíjas szakmát. Mellette dolgozni szeretnék, valami részmunkaidős állásban is, hogy ne az ösztöndíjból kelljen kikaparni a kajára valót. Valamint ha ez megvan el szeretnék menni jogsizni. Ez a 3 mennyire mehet egyszerre?

A szakma tanulás délutánonként van(felnőttképzés) melozni nyilván reggeltől mennék reszmunkaidoben pl 1-ig. Éd a jogsi meg hétvégente mehetne.

Ez már nagyon necces, 3 fele figyelni, vagy megoldható lenne? Egyébként ez minden szegeden lenne, 21 vagyok



2020. aug. 20. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Miért másoktól várod, hogy megmondják, hogy te mire vagy képes?
2020. aug. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A Kresz jó részét szept 1-ig megcsinálhatod, ha már holnap beiratkozol (persze ha az anyagiak engedik) és intenzíven csinálod mindennap 2-3 órát. 2 hét alatt én a feléig eljutottam így, mindennap nem is gyakoroltam. Az is jó, hogy hozzáférsz a telefonodon is, szóval csinálhatod pl utazás közben, iskolai vagy munkahelyi szünetben stb. Tényleg gyorsan lehet vele haladni, szerintem 3 hét alatt kellemes tempóban befejezhető a tanfolyam, vizsgaidőpontot 2-4 hét, mire kapsz. Ha pedig elkezdesz vezetni, akkor érdemes jelezned, hogy te csak hétvégén érsz rá, mert akkor már eleve olyan oktatót adnak, aki vállal tanítást olyankor. Ott is úgy kell számolni, hogy 3-4 hét is lehet, mire kapsz vizsgaidőpontot, de úgyis le kell tenned az elsősegélyt is. Utóbbi sem vészes, vannak félnapos hétvégi tanfolyamok, de nem is kötelező rajtuk részt venni (bár amiatt érdemes, hogy pl ne a vizsgán kelljen először bemutatnod az újraélesztést), online kurzuson is felkészülhetsz, aztán a vizsga maga is egyszerű, ha az alapvető dolgokkal tisztában vagy (pl nem kevered össze a vérzéseket, nem akarsz egy törött gerincűt talpra állítani meg ilyenek).
2020. aug. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát ezt csak te tudhatod, hogy az idődet hogyan tudod beosztani! Meg függ a munkáltatótól is. Nekem 8 órás munka mellett sikerült letenni, igaz a főnököm nagyon örült neki, hogy elkezttem így rugalmasan kezelte a dolgot. Vagy később mentem be dolgozni vagy előbb léptem le, de ez csak heti 1-2 alkalmat takart, többet nem tudtam vezetni. A kresz az általában délután van.
2020. aug. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!