Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Bele fogok még jönni a vezetés...

Bele fogok még jönni a vezetésbe? Jól teszem, hogy így kezdtem újra?

Figyelt kérdés

2016 őszén szereztem jogsit. Kb. 1 éven keresztül úgy vezettem vidéken, hogy volt, amikor heteket, hónapokat Budapesten voltam a barátnőmnél, azaz ezek az időszakok kiestek. Később kezdtem már belejönni, de utána sokáig nem vezettem, meguntam, mert van utazásim, eljutok mindenhová ingyen tömegközlekedéssel. Mindkét szülőmnek van jogsija, szóval ha itthon vagyok, akkor sem kell vezetnem, mert ők mennek boltba stb. Hónapokig nem vezettem, több, mint 2 év alatt 1x vezettem, apám vett egy automata váltós BMW-t, azt kipróbáltam és ennyi. Szóval kb. 1 évig vezettem hébe-hóba, aztán hónapok után volt ez a kocsi kipróbálás, majd azóta (kb 2 évig) semmi.


Most úgy hozta a sors, hogy a járvány miatt barátnőmmel szüleimnél vagyunk vidéken, mert itt tud dolgozni most, Budapesten a munkahelye leállt. Hajnalban, 1-3 között végez. Első nap nem mentem érte, nem mertem, sohasem vezettem magamban (valaki mindig ült mellettem), gondoltam majd pont most fogok, mikor 2 éve nem is vezettem. Megbántam, bántott, hogy olyan későn kb. 2km-t sétált, mikor van kocsi meg jogsi... Másnap rávettem magamat, hogy érte menjek. Nagy gyomorideggel beültem a kocsiba, de nyugtattam magamat, hogy vidéken hajnalban úgysem lesznek az utakon, és amikor már elindultam, nem is nagyon voltam feszült. Fura volt, rég vezettem, akkor sem ment még olyan jól, a kormányzás sem volt az igazi, de 1-2 percen belül már jobb lett, kezdtem újra visszaszokni. 2x beraktam 3-as helyett 5-ösbe, de ezen kívül nem volt probléma. Másnap már elég jól ment, szinte hibátlanul mentem. Ma sem volt nagyobb gond, egyszer lefulladtam, de csak azért, mert a hátsó ablaktörlőt akartam leállítani, kerestem, hogy melyikkel kell, és elfelejtettem, hogy sebességbe raktam, leléptem a kuplungról, és természetesen lefulladt, de elindulásokkor sosem fulladtam le, elég simán megy (csodálkoztam is).


Úgy érzem, jót tesz az önbizalmamnak az, hogy gyér a forgalom, nyugodtan gyakorolhatok, szóval most már nem bánom, hogy vezetek. Szerintetek így jó, hogy pár napig még csak éjszaka viszem el az autót, míg hazahozom a barátnőmet, aztán pedig már délután is megyek 1-2x? Volt olyan, aki szándékosan ezt csinálta, így jött bele? Engem kicsit zavar, hogy nem látok mindent elég jól (sötétség), hiába van világítás, így a kanyarodásom még nem az igazi, de szerintem még mindig jobb, mint délután feszengeni (egyelőre)...


Most nagyon rávettem magamat, hogy vezetni fogok, és bele akarok jönni.



2020. szept. 17. 03:54
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyébként 25/f. :)
2020. szept. 17. 03:55
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja, és egyébként sokkal jobban élvezem azt, hogy magam vezetek, mint amikor valaki mellettem beleszólt mindenbe. :D
2020. szept. 17. 03:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a jogsi megszerzése utána vagy 6 évig nem vezettem csak nagy ritkán.

Aztán lett autóm, elég bátortalan voltam először, de aztán szépen visszarázódtam. Azóta éves szinten 30-35ezer km-t simán megyek.

2020. szept. 17. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne a kérdés?

Eddig célirányosan vezettél, akkor, amikor a barátnődért elmentél a munkaideje után, ami történetesen este volt.

Nap közben is el lehet menni bevásárolni, hét végén kirándulni, csak gyakorlással lehet rutint szerezni, azt pedig neked kell tudni, hogy az aktuális szinted kb mire elegendő.

2020. szept. 17. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor nem csak én csináltam azt, hogy az elején nem vezettem, vagy alig. :)



A kérdés az, amit feltettem, hogy bele fogok-e így jönni a vezetésbe, hogy fokozatosan felépítem. Az elején csak ezt csinálom, hogy hajnalban vezetek, aztán mikor már úgy érzem, hogy elég jól megy, megyek rendesen reggel is. Régebben mentem délutánonként, hiába nem volt probléma sohasem, de nem éreztem azt, hogy simán menne, mindig feszült voltam kicsit, ezt szeretném most kikerülni, legyőzni azzal, hogy elsőnek sokat gyakorlok gyér forgalomban.

2020. szept. 17. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!