Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 16 éves vagyok jelenleg,...

16 éves vagyok jelenleg, szerintetek van még esélyem arra, hogy kamionsofőrként dolgozzak majd egy pár évet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok,

16 éves vagyok és már egészen kicsi korom óta imádom a kamionokat és nagyon érdekel a vezetés. Emiatt már régóta gondolkozom azon, hogy majd a gimi, illetve az egyetem elvégzése után kamionsofőrködnék egy pár évet. Ez viszont még 6, de inkább 7 év minimum, mire én végzek minden tanulmányommal, és mire megszerzek minden szükséges "papírt", ami a kamionozáshoz szükséges. Szerintetek a fuvarozás automatizációja és az önvezetés rohamos fejlődése miatt van még nekem bármi esélyem nemzetközi kamionosként dolgozni?

Kérlek titeket ne a kamionozást, meg a terveimet véleményezzétek, mert emiatt kapok eleget mindenkitől. Kérlek titeket, hogy a konkrét kérdésre válaszoljatok!

Előre is nagyon köszönöm!



2020. szept. 28. 11:32
 1/10 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Azért közel sem tökéletes az önvezető autó, rengeteg hibája van még.
2020. szept. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan vágj bele. Nagyon-nagyon messze vagyunk még attól.
2020. szept. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
AZ önvezető kamionokat nem fogod megélni, hamarabb elméssz nyugdijba mint azok teljesen működnének.
2020. szept. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat, kicsit megnyugtattatok! :)

Ha valakinek van még véleménye a témaról szívesen meghallgatom!

2020. szept. 28. 19:32
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan mehetsz. A közlekedésben mindig szükség lesz emberi munkaerőre. Gondolj bele, hol van még az önvezető autó (nemhogy kamion), főleg úgy, hogy nálunk még 20 éves Swiftek meg Astrák rohangálnak.


És ne hagyd magad, hogy lebeszéljenek róla! Ha ezt szeretnéd csinálni, csináld! Engem is le akartak beszélni a buszvezetésről. Nem hallgattam rájuk, és örülök, hogy így tettem, mert már évek óta vezetek, de még mindig olyan lelkesedéssel ülök be a vezetőfülkébe, mint az első munkanapomon. :)

2020. szept. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az lehet, hogy a karriered egy részében az unalmas autópályázásokat elfelejtheted majd, de azért minimum a last mile szakaszokon mindig kelleni fog a humán munkaerő
2020. szept. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%
Gyerekkorom óta ez az álmom, most hagytam ott az egyetemet mert nehéz volt. A jogsit most kezdem, ez a szakma soha nem fog eltünni egy sofőrt nemtudnak helyettesíteni
2020. szept. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én programozóként dolgozom és közvetetten volt már olyan munkám, ami önvezetői rendszerekkel foglalkozott...

Hát, rohadt messze vagyunk még azoktól a rendszerektől, amelyek egy kamionos teljes munkáját helyettesíteni tudnák. :D 100%-osan önvezető kamionos közlekedés 20 évig nem lesz még. Ebből kiindulva, nyugodtan.

2020. okt. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogyan írták a dolgokat, sőt még az elektromos kamionozás is évtizedek múlva fog elterjedni és csak utána fog az önvezető kamion elterjedni. Nézd csak meg az elektromos autózás hol tart ma. Több mint tíz éve jelent meg az első tömeg gyártott elektromos autó és hát, ha világszinten nézzük, akkor elenyésző az elektromos autók aránya (max. 5%). Most gondolj ebbe bele és abba, hogy még meg sem jelent az első tömeg gyártott elektromos kamion, nem hogy önvezető. Sőt mondok egy érdekes dolgot, olyan helyen, mint Oroszország vagy Bangladesh, ahol nem túl gyakoriak a felfestések és nincs is pénz új kamionokra ott maradnak az öreg, hagyományos kamionok. Összegezve, szinte biztos, hogy akár az egész életedet kamionozással tudod tölteni, ha akarod, mert belátható időn belül nem lesz még önvezető kamion. Ja és senki ne vegye el a kedved a kamionozástól, bárki bármit mond, ha tetszik próbáld ki! Én is pont úgy vagyok, ahogy leírtad csak én már egyetemre járok és már nem biztos, hogy megcsinálom a jogsit, de semmiképpen sincs elfelejtve, sőt a páv vizsgát meg is akarom csinálni és te se mondj le az álmaidról, főleg ne más miatt! Remélem egyszer látlak, majd az utakon! 20f
2020. okt. 2. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"100%-osan önvezető kamionos közlekedés 20 évig nem lesz még."


szerintem lesz az 50 év is...

2021. jan. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!