Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A határkő vagy az országtábla...

A határkő vagy az országtábla határozza meg a határt a KRESZ-ben?

Figyelt kérdés
Vannak helyek, ahol az út pontosan a határon fut. Ezeknél melyik ország szabályait kell figyelembe venni?
2020. okt. 3. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Tábla.


Amúgy Mo-n nem létezik ilyen, amiről beszélsz. Olyan van, ahol közvetlenül az út mellett fut a határ, de olyan hogy magán az úton legyen a határ nincs.

2020. okt. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nincs pont a határon út sehol (ezt a határokmányokból lehetne kideríteni, mert a kő nem feltétlenül a határt jelzi). Illetve ha igazad van, és a tábla jelzi a határt, akkor az előtte lévő összes tábla az érvényét veszti, nem? Mint például ez a 20 tonnás korlátozás:

[link] ,20.8497836,3a,75y,215.61h,69.57t/data=!3m6!1e1!3m4!1s8w1OBd81IYkcYgs9iDx4aA!2e0!7i13312!8i6656

2020. okt. 4. 00:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sem ez, sem az. A KRESZ szem közvetlenül, nem közvetetten nem foglalkozik az országhatárral.
2020. okt. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam. Bár nem tudom milyen alapon büntetnének akkor.
2020. okt. 4. 14:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz? Nem vagy még 18, és ezért nem vezethetsz kint? Erről van szó?

Ha egy kétdimenzió, képzeletbeli vonalat veszünk, számomra nem életszerű, hogy te addig a pontig autóznál és nem nindegy, higy előtte egy méterről, vagy utána egy méterről dirdulsz vissza.

A táblákat a határ közelében szokták elhelyezni, de gyakori e képzeletbeli ponton is.

A határkő mérvadó.

Amelyeket ismerek, egyik sem olyan, hogy véletlenül egy pár métert átmenj. Nincs ott semmi úti cél.

2020. okt. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt kérdeztem, hogy mi alapján büntetik például a képen látható helyen a 20 tonnánál nagyobb járműveket? Ha a Magyarország feliratot tekintjük az országhatárnak, akkor a tiltó tábla Szlovákiában helyezkedik el.
2020. okt. 4. 18:14
 7/7 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy a balról érkező jármű nem is láthatja a táblát, vagyis ő bekanyarodhat.
2020. okt. 4. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!