Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egy nap kétszer is felhajtotta...

Egy nap kétszer is felhajtottam az M7 autópályára, Székesfehérvártól a balaton északi partjáig, illetve vissza. Mennyi büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
Most vettem az autót, országos matricával, csak az eladó elfelejtette hozzá tenni hogy osztrák matrica. Én meg nem néztem meg előtte.

2020. okt. 7. 06:48
 1/3 anonim ***** válasza:
41%
2x15 ezer Ft
2020. okt. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

D1/D2 14 875 Ft.

Nincs méltányosság, de volt 60 perc türelmi idő.

2020. okt. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha – az útdíj szempontjából – D1, vagy D2 kategóriába tartozó autó (a besorolást lásd lent), akkor – 60 napon belüli megfizetés esetén – 14 875 Ft.


„A jogosulatlan úthasználatért megállapított pótdíj rendszámonként, naptári naponként legfeljebb egyszer szabható ki.”

↑ 36/2007. (III. 26.) GKM rendelet az autópályák, autóutak és főutak használatának díjáról 7/A. § (4)


„│A pótdíj mértéke│D1, D2 díjkategória│60 napon belüli megfizetés esetén (alap pótdíj) 14 875 forint│60 napon túli megfizetés esetén (emelt pótdíj) 59 500 forint│

↑ 36/2007. (III. 26.) GKM rendelet az autópályák, autóutak és főutak használatának díjáról 1. melléklet


„a) D1 díjkategória: a motorkerékpár, és a legfeljebb 3500 kg megengedett legnagyobb össztömegű, - a vezetővel együtt - legfeljebb 7 személy szállítására alkalmas személygépkocsi és annak pótkocsija,

b) D2 díjkategória: valamennyi olyan gépkocsi, amely egyéb díjkategóriába nem tartozik, és külön jogszabály szerint nem minősül útdíjköteles gépjárműnek”

↑ 36/2007. (III. 26.) GKM rendelet az autópályák, autóutak és főutak használatának díjáról 6. § (1)


A hatályos jogszabályi szövegen kívül ezek megtalálhatók a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. honlapján is.

2020. okt. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!