Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt jöttél bele...

Mennyi idő alatt jöttél bele a vezetésbe?

Figyelt kérdés

KB 3 éve van jogsim, de inkább hétvegi sofőr vagyok. Ha ivott a férjem, vagy valamit sos intézni kell, akkor vezetek, de nem érzem magam biztonságban, és izgulok. Amúgy menetkozben minden ok, az autót tudom kezelni.

Lassan megyek vissza dolgozni,illetve a fiamat bölcsibe kell vinnem majd. Mennyi idő mire beleszokok a vezetésbe? Megyeszékhely belváros


2020. okt. 7. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyén függő.

Csak hétvégi, alkalmi sofőrködéssel nagyon elhúzódó folyamat lehet, rendszeres vezetéssel is kell jónéhány hónap.

2020. okt. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy hónap intenzív vezetés(kb mindem nap vezetsz) és szerintem megszokod.
2020. okt. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy időnként vezetsz egy keveset ez édes kevés. Napi szinten kellene hogy begyakorold. Mivel nagyvárosban laksz így elég hamar beleszoksz a nagyvárosi közlekedésbe főleg hogy belvárosi vagy így ebből a szempontból neked előnyöd lesz abból hogy kisvárosokban, falvakban, nem túl forgalmas helyeken könnyebb dolgod lesz. Egyébként az autó kezelését is meg kell szoknod mert minden autó más egy picit. Aztán utána rutin kell hogy tudd mikor mehetsz ki, mennyire érzed át az autó gyorsulást hogy egy adott kereszteződésnél mennyire gyorsan tudsz kimenni. Aztán a parkolást sem ártana gyakorolni mert amit tanítanak az csak arra elég hogy átmenj, de egyes helyzetekbe nem parkolhatsz úgy hogy ott tökölsz. Javaslom használd napi szinten az autót, gyakorold és fog az menni.
2020. okt. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Néhányezer km (lakott terület főleg) után meglesz az alapvető rutin. Soknak tűnik, de amúgy nem az, nekem kocsival melóhely mindennap csak oda-vissza, ez már heti 100, és hol van még a többi.
2020. okt. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
5 éve vezetek naponta, de még mindig úgy érzem, hogy nem megy, Apa szerint sem tudok jól vezetni. Ez már csak ilyen.
2020. okt. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Tesómmal ugyanakkor csináltuk a jogsit (kb 5 éve). Én rendszeresen vezetek és nagyjából egy év után már "természetesnek" vettem. Vagy inkább úgy mondom, hogy nem kellett előre kigondolni hogy merre akarok menni, mi történhet stb. csak beültem és mentem.

Tesóm azóta csak alkalmanként vezet, ő még mindig tud előtte izgulni. Érezni rajta hogy nincs benne rutin

2020. okt. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Fsms ***** válasza:
Egy-két hónap, ha naponta fogsz vezetni.
2021. jan. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Évek minimum. Lehet rövidebb is, ha például nem mindig ugyan azokon az útvonalakon mész. Ha állandóan csak az Aldiba mész ugyan azon az úton, az nem tudás, aztán egy új helyre kell menni, rájössz, hogy rutinból mentél eddig, és azt sem tudod merre vagy.

A másik tényező az időjárás. Nálunk ritkán van igazi hó, speciális időjárás. Ma reggel nagy hó volt, de az út mégis csak vizes volt. De azt is meg kell tapasztalni, milyen az igazi hó, jég, ónos eső, lejtő, emelkedő... a mi éghajlatunk nem teszi azt lehetővé, hogy rövid távon tényleg megtanuljunk vezetni, hacsak nem vagy finn, azok 1 év után többet tudnak, mint mi 1 évtized után. De nem csak a magyarokat fikázom, nyilván ott ahol mindig jó az idő, ugyan ez a helyzet.

2021. jan. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!