Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lényegében mi értelme is van,...

Lényegében mi értelme is van, hogy van külön tanfolyam B és C kategóriára?

Figyelt kérdés
Most csinálom a C kategóriát. Eléggé úgy érzem hogy a pénz beszedésén kívül semmi értelme az egésznek. Befizettem előre egy halom pénzt, már az első órán megvolt az időpontom rutin és Bü vizsgára, csak azt osztottuk be hogy addig is mikor menjek vezetni. Végül 3 óra után vizsgáztam rutinból. A pénzt persze nem kapom vissza. Most miután újra befizettem egy halom pénzt, 5 órát vezettünk forgalomban, de már megvan az időpontom forgalmi vizsgára. Az oktató lényegében csak dísznek van ott mellettem. Vagy végig telefonálja az órát, vagy youtube videókat néz, éppen addig szólal meg amíg mondja merre menjek, vagy éppen ordibál egy sort ha valamit rosszul csinálok. Ha megemlítem hogy nyugodtabb lennék ha figyelne, csak annyit mond, hogy "vezettél már furgont, nem? Ez ugyanolyan, csak kicsit nagyobb". Ez máshol is így van? Ennek így mi értelme? Így semmi értelme hogy ott ül, csak oda is adhatná a teherautót hogy szóljak ha megszoktam, aztán mehet a vizsga.

2020. okt. 12. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Xar az oktatód...
2020. okt. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennek így semmi értelme, ez csak olcsó pénzgyár az autósiskolának. Normális helyeken ez nem így megy.
2020. okt. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Oktató vagy suli csere
2020. okt. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

C kategoria csak teherautora jo vagy kamionra is?

Amerikaban teherautot egyszeru jogositvannyal is lehet vezetni. En vezettem kint olyan teherautot amire Magyarorszagon a B-s jogsim nem lett volna eleg.

Most oszinten, mi a kulonbseg? a teherauto nagyobb es nehezebb vele fordulni de a valto ugyan ugy mukodik, a pedalok ugyan azok, stb.

2020. okt. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 Teherautó. C+E kell pótkocsishoz.
2020. okt. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

4-es, azért most kicsit pislogok a beírásodon.


"Most oszinten, mi a kulonbseg? a teherauto nagyobb es nehezebb vele fordulni de a valto ugyan ugy mukodik, a pedalok ugyan azok, stb."


Kíváncsi lennék, hogy ha egy 5 sebességes személyautót vezető ember beülne egy manuál váltós teherautóba/kamionba, egyáltalán el tudna-e indulni vele? Mondjuk egy DAF-ba amiben van 8 alap sebesség (4 az alsó sorban, 4 a felső sorban) + a felező, azaz 16 sebesség összesen. Állítom a legtöbb B-s sofőr el sem tudna indulni vele, mert azon is meglepődne, hogy kamionnal nem is feltétlenül 1-esből kell elindulni, hanem lehet csak 3-asból. A felezőt, meg azt hogy alsó sor meg felső sor, azt sem tudnák mi az a legtöbben.

2020. okt. 14. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 na meg ott nem csak tologatni kell azt a váltót, hanem kell azért dolgozni is vele.
2020. okt. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Meg a levegö a fèkezö nyomàsok stb stb.. ennek így lehet hogy nincs konkrèt èrtelme,de magànak a külön tanfolyamnak van,nem tudom a kèrdezö hol vizsgàzik/vezet,de ahol èn csinàltam folyamat centizgetni kellett.
2020. dec. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!