Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jónak tartod a franciák új...

Jónak tartod a franciák új adótervét?

Figyelt kérdés
Franciák bevezetik, hogy minden 1800kg-nál nehezebb SUV esetében kg-onként 10euro adót kell még fizetni. Jó lépésnek tartjátok, illetve át kéne vennie több országnak is, vagy valahogy ezt is majd kicselezik a nagyobb autógyárak?

2020. okt. 25. 06:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Ez a minimum. Én valahol 1600 kilóra tennem.
2020. okt. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Én eltörölném. Plusz bevezetném hogy a suvokba minimum 3 literes motor legyen az alap. És nem trollkodok.
2020. okt. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Oka?
2020. okt. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Vortrex ***** válasza:
86%
Igazából jó ötlet, és nem is tudják kicselezni. Az a cél, hogy csökkentsék a nehéz és sokat zabáló autók számát az utakon, most ha ez arra ösztönzi a gyártókat, hogy gyártsanak könnyebb autókat, amik nyilván kevesebbet is fogyasztanak, akkor az ugyanúgy pozitív eredmény.
2020. okt. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

Ez hülyeség, ez is csak a pénz beszedésről szól.

Akkor azt is megkellene büntetni ahol 2 vagy több autó van egy családban.

Sőt akik egyedül járnak az autóval akkor azokat is.

Majd ilyen vonal mentén pár év múlva a 3 hengeres 800 ccm-es autók is nagyok lesznek és azokat is plusz adókkal kell súlytani.

2020. okt. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
98%
5-ös, azért nem kell itt rémképeket látni. Nyilvánvaló , hogy zsúfolt városi környezetben pozitív és negatív ösztönzők optimális mixével kell beállítani egy, a mainál fenntarthatóbb egyensúlyt a városi közlekedésben. Ennek igenis egy lehetséges eszköze az, ha adó vagy behajtási díj formájában a feltétlenül indokoltnál nagyobb méretű és környezetterhelésű járművek fenntartási költségét arányaiban megnöveljük a kisebb, gazdaságosabb járművekkel szemben.
2020. okt. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
13%
6. Ezt a maszlagot honnan vetted?
2020. okt. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Elektromos autók is nehezek, sok értelme van akkor mondjuk egy francia csávónak elektromos Audi Etron-t venni ha szét adóztatják, maradnék a dízel Passatnál :D ha az a francia csávó lennék.


Gondolom át fogják venni, tűrhetetlen, hogy ilyen nehéz autók járkálnak az úton, úgy tudom minden egyes SUV adásvételnél egy Pandamaci mindig sír.. mondjuk én azért vennék ilyen pénisznagyobbítót mert nehezebb megdögleni egy SUV-ben mint mondjuk egy Daciába balesetnél..

2020. okt. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#7: Onnan, hogy több képzettsége van forgalomszervezés témakörben, mint az ország 99%-ának


Egyébként nem jó csak súly szerint szankcionálni. Nyilván kellene a károsanyag kibocsátással is súlyozni valahogy. Nehéz kérdés ez igazságosan, ahogy #6 írja

2020. okt. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%
Ha rajtam múlna kompresszoros v8as motor nélkül egy autó sem gördülne ki a gyarcsarnokbol
2020. okt. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!