Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha a rendőr megálít szondáztat...

Ha a rendőr megálít szondáztatni. A szonda egyszer mutata alkohol szintet, de másodjára nem. A jarművemet el kell hagynom, bevisznek vérvételre. Utána köteles vissza vinni a járművemhez, ha az eredmény negatív?

Figyelt kérdés
Tehát én hiába mondom, hogy nem ittam. De a szonda 2-ből egyszer mutatott alkohol szintet, és a rendőr bevisz vizsgálatra ami negatív, az autómat ott kell hagynom xy helyen. Akkor köteles vissza vinni a járművemhez, vagy nem? (Hogyan jutok vissza a járművemhez, ami 15km-re van tőlem.) Ez már egyéni szociális probléma, de akkor is. Ez így jogilag rendben van?

#alkohol #ittas vezetés #Alkoholos vérvizsgálat
2020. nov. 4. 23:24
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Nem kötelesek.
2020. nov. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Igen, sajnos jogilag így van. Kötelesek bevinni, de szabálysértés vagy bűncselekmény hiányában már csak az ajtón kirakni kötelesek. De azért némelyik rendőr van olyan rendes, hogy vissza visz.
2020. nov. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%
miben reménykedsz? Jóra ne számíts.
2020. nov. 5. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
65%
Engem vissza vitt, az 5km-re lêvőautómhoz
2020. nov. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!