Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha 5 forgalmi vizsgám nem...

Ha 5 forgalmi vizsgám nem sikerült, és hagyom elévülni a kresz vizsgámat, és később megcsinálom újra, attól még a PÁV vizsgát még meg kell csináljam?

Figyelt kérdés

2020. nov. 9. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindent előröl kell kezdened, de az öt bukott vizsga megmarad.
2020. nov. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mész páv-ra nem nehéz.
2020. nov. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A sikertelen gyakorlati vizsga – egyenként, mindegyik – két év elteltével elévül. Idővel így fogynak. Ha az új tanfolyam utáni első gyakorlati vizsgáig három elévül, akkor csak két sikertelen marad; aztán vagy szaporítod, vagy nem.


Meggondolandó a PÁV, mert ha „járművezetésre pszichológiailag alkalmas” minősítést kapsz, akkor a továbbiakban közúti járművezetői vizsgához kapcsolódóan rendkívüli pályaalkalmassági vizsgálatra nem leszel kötelezhető.

Sokkal olcsóbb, mint mindent elölről kezdeni.


Képen a vonatkozó jogszabályi rész: [link]

A jogszabály címe: 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól

A jogszabály hatályos teljes szövege elolvasható

itt: [link] (Net Jogtár), vagy

itt: [link] (Nemzeti Jogszabálytár).

2020. nov. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem sikerült 5 alkalommal sikeresen vezetned egy órát, nem gondolod, hogy nem neked való a vezetés?
2020. nov. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A 3. jól írja, szerintem is menj el PÁV-ra.

Én is el fogok, pedig nekem még elő sem írták, ám saját kérésre is részt lehet venni rajta.


Sajnos lejárt a 2 évem, közben nem éltem mind az 5 lehetőséggel. Ettől függetlenül nagyon szeretnék jogsit, viszont sokkal nyugodtabban kezdem újra a KRESZ-t is, ha tudom, hogy alkalmas vagyok. Nekem a nyugalmam, önmagamba vetett hitem ér meg 8k Ft-ot.

2020. nov. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!