Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mivel fejlesszem a figyelmem?

Mivel fejlesszem a figyelmem?

Figyelt kérdés

Ma sajnos megbuktam a forgalmi vizsgámon, mert annyira figyeltem a zebránál hogy van-e gyalogos, hogy nem láttam a táblát ami mutatta hogy egyirányú utcába kanyarodtam. Mivel nem láttam, hogy egyirányú utcában voltam, ezért nem húzódtam a bal szélre balra kanyarodáskor. A vizsgabiztos azt mondta hogy ügyesen vezetek, csak figyelmesebbnek kéne lennem. Az oktatóm végig azt mondogatta reggel, hogy sikerülni fog mert ügyes vagyok.


Tudtok ajánlani valamit, hogy mivel fejlesszem a figyelmem? Valami játékot vagy programot, alkalmazást? Idegesít hogy olyan "nagy hibát" nem vétettem, egy hibavonalat sem kaptam közel 40 perc alatt és ez lett a vesztem...



2020. nov. 16. 20:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Ez a tipikus bukó feladat. Pont ezért kell balra kanyarodnod egyirányúban a vizsga során.

Alapvetően már ismerned kéne a vizsgaútvonalakat, mert az oktatóddal bejártad már őket; ha nem így volt, az nehezíti a dolgod.


Egyelőre annyit tehetsz, hogy kicsit lassabban vezetsz, ezzel több időt hagyva magadnak mindenre.

2020. nov. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Gyakoroltuk minden alkalommal ezt, csak tök más útvonalon mentünk. Igazából ha észrevettem volna az egyirányú táblát, akkor tudom, hogy balra kell besorolni balra kanyarodásnál. Csak nem láttam, mert a hülye zebrákat, meg a zebrák előtti részt figyeltem :D

2020. nov. 16. 22:20
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Itt igazából csak az nehezítő tényező, hogy több mindenre kell figyelned egyszerre. Erre nehéz gyakorolni, meg kell szokni és kész.

Ha megszokod, hogy mikre kell figyelned, akkor már nem lesz gond. Ami fontos: ha bármiről tudnod kell az útvonallal kapcsolatban, arról lesz egy tábla jobb oldalt. Ha egy irányú, akkor az utca kezdetén lesz a tábla róla jobb oldalt. Mindig figyelj jobbra, mikor bekanyarodsz egy utcába, ugyanis ott lesz a tábla. A Stop tábla is jobb oldalt lesz, csak az az utca végén a kereszteződésben. Az útfestések meg magától értetődőek, mivel előre nézed látni fogod azokat. Kereszteződésekben ha lámpa is van, akkor a jobb oldalon kívül még a lámpát is figyeld, ugyanis azon kívül, hogy lámpa irányítja a forgalmat, szokták a lámpa mellé is rakni a balra kanyarodni tilos táblát. Csak hogy ne fordulj be balra egy balratilos táblánál.

+1 hasznos tipp: 1 irányú utcákban az autók csak egyetlen irányba, menetirányba néznek, álljanak bármelyik oldalon is. Ha netán nem is vetted észre az egyirányú táblát és nem tudod, hogy egyirányú utcában vagy-e, akkor érdemes figyelni a parkoló autókat is, hogy megállapíthasd egyirányú-e az utca vagy sem. Esetleg ha még nem mentél túl mélyen be az utcába, belepillanthatsz a jobb visszapillantóba és megnézheted, van-e az utca elején tábla. A hátulját fogod csak látni a táblának az oké, de van egy fix mérete és formája az egyirányú táblának, amiről akár hátulról is felismerhető, ha pedig erre ráadásként menetirányba néznek a parkoló autók, akkor tutira egyirányúban mész.

Lassabban meg ne nagyon menj, ha lehet mindig a max sebességgel menj, csak indokolt esetben haladj lassabban (forgalmi okok, jeges/vizes út, rossz látási viszonyok stb.). Ahol 50 ott 50, ahol 70 ott 70, ahol 90 ott pedig 90, autópályára pedig esélyes, hogy nem visznek fel (de még autóútra sem, ahol 110 a limit).

2020. nov. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

#3 vagyok.

Ja, és mégvalami. SOSE megszokásból vezess. Mindig vezess úgy, mintha új területen mászkálnál. A minap én pl. épp becoptam egy ilyet egy kereszteződésnél, mert változtattak rajta picit. Balra akartam kikanyarodni ott, ahol eddig is lehetett, csak mivel már sötétedett (kb. már sötét is volt), ezért később vettem észre, hogy már nem tudok balra kimenni a kereszteződésben. Mint kiderült, a balra soroló sáv buszsávvá avanzsált, a lámpa mellé pedig kikerült egy balra tilos(kivéve busz) tábla. No, én ezen az immáron buszsávon indultam el balra... Még jó, hogy nem jöttek mögöttem és mások zavarása nélkül tudtam magamon korrigálni utólag.

Ez a baki pedig csak azért ironikus, mert az oktatóm mindig elmondta, hogy SOSE megszokásból vezettem, de ott akkor épp mindezek ellenére a megszokás irányított.

Veled is könnyedén előfordulhat már tanulási/vizsgaidőszakban is, hogy ideiglenesen/véglegesen megváltozik a forgalmi rend. Velem rengeteg ilyen volt azért, mert sok helyen építkeztek. Ezért nem szabad megszokásból vezetni.

2020. nov. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm utolsó, sokat segítettél!


Autópályán majdnem minden vezetés órán megyünk, általában én vezetek át és szeretek is. :D

2020. nov. 16. 22:31
 6/15 anonim ***** válasza:
24%
Autópályán? Hm, én hírből sem láttam olyat az egész vezetési-tanulási hacacáré során :) Biztos volt valami oka, esetleg nem esik útba a pályára kiruccanás vagy akármi. Konkrétan én soha nem is mentem fix 130-al, ellenben azért nyilván mentem már olykor-olykor 120-150 körül is. Hehe.
2020. nov. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

Nekem is bajok vannak vezetésnél a figyelmemmel, az oktatóm magnéziumot, és Memolife maxot ajánlott. Azt mondta, hogy hatalmas hibáim nincsenek, de figyelmetlen vagyok(nincs ADHD-m, vagy egyéb ezzel kapcsolatos betegségem, mindig rendben volt az élet minden területén a figyelmem eddig).

A magnéziumot már szedem, a Memolife Maxot pedig a napokban fogom beszerezni (csak most hirtelen egy gyógyszertárban sem kaptam). Nem azt mondom, hogy szedd te is, én csak az oktatóm tanácsát követem, aki 30 éve oktató. Nyilván nem használnak ezek sem mindenkinek, de én azért megpróbálom, nem egy plusz pár ezer forinton fog múlni!

2020. nov. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Az autópályán majdnem fölöslegesen múlattátok a drága tanuló időt, ott kb semmit nem lehet tanulni, nem véletlenül a városban zajlanak a gyakorlások, ott lassabb ugyan a közlekedés, de folyamatosan kell több felé figyelni... te éppen ebből gyakoroltál kevesebbet, helyette autópályáztatok.


A tanulók többsége nem érti, miért nem gyakorolnak autópályán... azért, mert ott nincs sok gyakorolni való, jó esetben az oktatók megmutatják ugyan, de egy nehézség van: gyorsan kell menni.

Ezzel szemben a forgalmi vizsga a figyelem megosztásáról szól, különböző információkat kell egyszerre kiértékelni, és azokra jól reagálni - arra az autópályázás nem készít fel.

2020. nov. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is a válaszaitokat!


#7-es: Megfogadom a tanácsodat, hátha tényleg ez lesz a kulcs :)


#8-as: Az autópályán vezetett időm nem számított bele a 2 órába :)

2020. nov. 17. 09:31
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Én ginkbo bilobát és vasat kezdtem el szedni, ugyanis folyamatosan fáradt voltam. Nemsokára vizsgázom sajnos, de már a figyelmem jobb. Szóval ezek is segítenek.


Illetve amit az oktatóm tanácsol, hogy figyeljek mindig előre, és ne csak 5 méterrel magam elé, hanem ameddig belátható. Kereszteződésbe amúgy is érdemes lassabban belehajtani, egyrészt gondolkozni is tudsz, másrészt ha helyzet van, akkor sem hirtelen kell a fékbe taposnod.

2020. nov. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!