Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ezek szerint soha nem lehet...

Ezek szerint soha nem lehet belőlem villamosvezető?

Figyelt kérdés

Elég rossz a szemem, és az ugye kizáró ok, ha jól tudom. Ráadásul, cilinderes is a szemem (szerencsére ez nem igazán látszik). Vágyam már egy ideje, hogy villamosvezető legyek, de ezek szerint ez esélytelen? Tudom, hogy nehéz bekerülni, nehéz a tanfolyam, stb. De azért egy próbát megért volna.

Esetleg, ha megműttetném a szememet, akkor lenne esélyem?


2020. nov. 17. 00:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Szemüveg?
2020. nov. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hordok szemüveget, de elvileg kizáró ok a rossz szem, úgy olvastam.
2020. nov. 17. 00:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Olyan nincs hogy elvileg.

Utána kell járni .

2020. nov. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Természetesen ha TÚL rossz a szemed, akkor MOST nem lehetsz villamosvezető.


Másképp fogalmazva, egyrészt bizonyos határértékig tolerálható, ha nem tökéletes a látásod.


Másrészt ma már rengeteg korszerű látásjavító eljárás létezik, amivel ha vadászpilóta vagy űrhajós nem is lehetsz, de villamosvezető jó eséllyel igen.


Szóval ne add fel emiatt a terveidet, de legyen terved arra az időszakra , amíg összeáll a megoldás.

2020. nov. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér. Ha az előszűrőn továbbjutsz, akkor elküldenek vasútegészégügyire. Ott majd megállapítják, mennyire rossz a szemed. Ez is relatív, h mi számít rossznak.

[link]

2020. nov. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy cilinderes, nem gond.
2020. nov. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!