Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kinek van elsőbbsége ebben az...

Kinek van elsőbbsége ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Ha egy főútvonalon keresztbe megyek át(elsőbbségadás kötelezőm van) és a főútvonallal párhuzamosan(a kereszteződés túloldalán) jön egy gyalogos, akkor nekem vagy a gyalogosnak van elsőbbsége?
2020. nov. 18. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Ha neked van, akkor elütöd? :D
2020. nov. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Ha most ezt jól vizualizáltam, akkor neked van előnyöd, mivel te mész egyenesen (nem kanyarodsz), függetlenül attól, h kint van a macisajt (az ugye járművekre vonatkozik), vagy sem. Viszont, ha van kij. gyalogátkelőhely, akkor a gyalogos élvezi az előnyt.
2020. nov. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A gyalogos szemszögéből nézve, ha egyenesen jön a jármű, annak van elsőbbsége, ha kanyarodik a jármű, nekem (gyalogos) van elsőbbségem.


Azért van így leegyszerűsítve, mert a gyalogostól nem elvárás, hogy a KRESZ-t árfogóan ismerje (kanyarodó főútvonal, stb).

Sok gyalogos még ezt az egyszerűsített szabályt sem ismeri, ezért a járművezetőknek kötelességük figyelni a gyalogosokra (is), mindent megtenni a balesetek elkerülése érdekében, pl ha egy gyalogos az úttestre lép, akkor is tilos neki menni, ha ott nincs elsőbbsége.

2020. nov. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Van zebrája?
2020. nov. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, akkor jól tudtam, csak egy telefonáló öreglány lelépett elém, ezért beszorultam a kereszteződésbe, de szerencsére nem lett baj. Örülök, hogy nem én vagyok a hibás. #4 nem volt zebrája. Egyetértetek velem, hogy aki közlekedik, ne telefonáljon?
2020. nov. 18. 15:26
 6/11 anonim ***** válasza:
32%
Ha egyet értünk veled, akkor megszűnik a probléma?
2020. nov. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ha már 1 ember nem telefonál közlekedés közben ennek elolvasása miatt, akkor már örülök.
2020. nov. 18. 15:56
 8/11 anonim ***** válasza:

7/7 A kérdező kommentje:

Ha már 1 ember nem telefonál közlekedés közben ennek elolvasása miatt, akkor már örülök.


Hatalmas csattanás, sikoly. Gyakorin olvasott kérdéseket az a fiatal…

2020. nov. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Ha tényleg vezetsz már, akkor frissítsd légyszíves a szabályismeretedet, mert ennek KRESZ vizsga után nem kellene kérdésnek lennie.
2020. nov. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
29%
Bele kell kalkulalni, hogy egyenesen halado auto ele is lelep a gyalog!
2020. nov. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!