Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mikor érdemes oktatót váltani?

Mikor érdemes oktatót váltani?

Figyelt kérdés

Elég tanácstalan vagyok, hogy mit kellene csinálnom. Már 30 órát levezettem, de ugy érzem semit sem tudok. Nemtudom, hogy az én hibám e vagy csak rossz oktatót fogtam ki.

Kicsit hosszú lesz,de megpróbálom azért röviden és érthetően leírni a helyzetet.

Az első 4-6 órát csak azzal töltöttük el, hogy elindulás, megállás, hátramenet...az oktató mellettem végig telefonozta semmit nem is mondott.

Végre 6-10. óra körül történt egy kis változás "sáv váltás"-t vettünk, ami csak annyi volt hogy ott szalomozgattam egy uton ahol alig jár kocsi...

majd ezután 18. órág csak ezek mentek( elindulás, megállás, tolatás,sávváltás.)

18-24. órág végre mentünk "forgalomba" (nagyon ritkán jár arra kocsi) és csak a váltásokat vettük.

24.órától végre rendes forgalomba is mentünk..itt kezdődtek a problémák.

Egyszer lefuladtam, mert hirtelen vettem le a lábam a kuplungról és akkor egyből mondta, hogy hányszor elmondta már ezt, és eddig ment akkor most miért nem tudom ne vicceljek már vele..

Ezek után életemben először parkolnom kellett,elis rontottam korrigálásnál az első jobb kerék már a patkánál volt...éreztem is ezért nem akartam tovább a tolatást, vátottam 1-esbe, hogy előrébb megyek s utánna javítok,de az oktatóm leállított, és mondta száljak ki. Kiszáltunk oda kellett menni a gumihoz, hogy akkor nézzem meg, miért csinálok kárt, ha most valami baja lett volna a guminak akkor kifizetem neki a 40 ezret..stb..

jó utánna vissza száltunk elindultunk megint,egy hosszú sorba kerültünk mert pirosvolt..végre váltott a lámpa a másik sávból bejöttek elém igy én nem gyorsítottam, de ezért csak másodjára mentünk át a lámpán mert én már megálltam sárga jelzésnél...Ekkor mondta az oktatóm, hogy simán átértünk volna elsőre is gyorsabban kell reagálnom.

Másik alkalommal egy kereszteződésnél stoptábla+elsőbbség adás kötelező tábla volt nekem..én megálltam jobbról nemm jött semmi, balról viszont igen, és én inkább megvártam mig az a kocsi elment..és akkor mondta az oktatóm, hogy simán átmehettünk volna...de én igy éreztem biztonságosnak, rutin nélkül inkább megvártam... Majd ezek után elkezdte mondani hogy nem igazán nekem találták ki a vezetést stb..

Rendesen rosszul érzem magam mikor vezetnem kell menni. (otthon persze gyakoroltam rokonokkal és ők mondták hogy nem is megy rosszul szerintük, de nyilván rokonok igy lehet nem mondanák el..)

Az oktatóm kiakad ha valamit nem csinálok meg elsőre tökéletesen, vagy ha valamit nem ugy csinálok ahogy kellene, mert ő nem mondta el sose..közben ugy áll nekem hogy ő már hányszor elmondta (lehet másnak igen nekem egyszer sem mondta). Sose tudja hol jártunk előzőórán, és mindig mondja is hogy mennyi tanítványa van ...

Közben lehuzásnak is érzem mert én csak fizetek és fizetek, de sehol nem járok, semmit nem veszünk...más autós sulinál 30.óráná már vizsgáznak. Én meg még sehol nem tartok, mert az oktatóm mellettem csak végig telefonozik, volt amikor végig laptopozott...A legrosszabb mikor elmegyünk valahova azért mert neki vennie kell valamit pl: kávét +kaját benzinkúton és félórákat ülök a kocsiban és várok rá.Ha kérdezek valamit, mindig mosolyograjta és "nézz utánna" vagy "ezt már tudod, akkor miért kérdezed?" (azért szoktam mert nem vagyok biztos benne hogy úgy jó lenne)

Hozzá kell tenni hogy az oktatóm az egész autóssuli tulaja és nem lenne szerencsés náluk oktatót váltanom, akkor már sulit is kellene. Igy is már 3x60 ezret fizettem nekik..és ugyérzem messze a vége. Értem azt is, hogy mivel ő a tulaj őt hivják mindennel és fel veszi, de igy 2 órán keresztül nekem nem is mond kb semmit , mert mindig telefonál.(forgalomban szokta mondani hogy hol merre kanyarodjak de azt is telefonálás közben)

Óra végi mondata " amugy megdicsérlek ügyes vagy, de rákell szánni a pénzt és az időt..."


Nemtudom, hogy váltsak, vagy ne is erőltessem a vezetést? Mit tanácsoltok? Járt már valaki igy?


25/L



2020. dec. 11. 11:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem is olvastam végig, így is elég volt. Most válts oktatót!
2020. dec. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Válts igen. Az butaság lenne, ha most abbahagynád!
2020. dec. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Válts mindenképp. Ez nem normális.


Ha normalis lenne is, azt tanácsolnám, hogy válts. A legfontosabb, hogy úgy érezd, az oktatódnál meg tudsz tanulni vezetni. Ha ez nem így van, még akkor is érdemes váltani, ha mindenki más ódákat zeng róla.

2020. dec. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Csak azért gondolkozok, hogy abba kellene hagyni, mert már párszor elmondta hogy "nem neked találták ki a vezetést, remélem érzed "

Én egyáltalán nem érzem rossznak, de abból hogyha nem mondja el mi a hiba hogy csináljam meg legközelebb jól, hozzám se szól csak az irányokat mondja forgalomban.

Ezt mondtam is neki, de nem mondott rá semmit.

Ezek után meg elvette a kedvem az egésztől "nem vagyok alkalmas a vezetésre"..pedig olyan lelkesen indultam neki, végre össze sporoltam rá évek alatt..erre.. :(

Attól félek kicsit, hogyha ott váltanék sulin belül, akkor befolyásolná valahogy az egészet hisz mégis ő a főnöke mindenkinek.

2020. dec. 11. 12:00
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy már azért, mert egy idióta oktató azt mondja, hogy nem neked való, abbahagyd a vezetést... Azonnal válts oktatót(és sulit is) és csináld végig :) Nem értem mi ez a rengeteg szar oktató, tele van a gyakori ilyen kérdésekkel...
2020. dec. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Válts! És sulit is! Nem hiszem, hogy csak egy suli volna ott. Kit érdekel a másik suliban, hogy miért váltottál? Ha kérdezik max. azt mondod nem voltál megelégedve a szolgáltatással. De lehet nem is kérdeznek. Örülnek ha új tanulójuk van... Amúgy meg szerintem láttak már hasonlót. Tehát ha úgyérzed igen is válts.

A vezetés fontos dolog. Életek múlhatnak egy pici hibán is. Meg aztán, ha megutáltatják veled, megette a fene az egészet.

2020. dec. 12. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából, mint ha az én volt oktatómat írtad volna le. 2 órán át a rutin pályán köröztetett egyesben (!!). A legelső órán, amikor beültem mellé, azzal kezdte, hogy ő egész nap csak beszél, nem akarja, hogy elmenjen a hangja, így meg sem szólalt mellettem. Mindig csak "cincogott", mikor valamilyen hibát vétettem. Semmit, de semmit nem mondott el. Ahogyan azt sem, hogyan állítsam be normálisan a tükröket és a többiről nem is beszélve...


Fel sem nézett a telefonjából, folyamatosan telefonált, videóhívásban volt, messengeren írogatott folyton valakinek és Facebook-ozott. Semmit nem magyarázott. Olyan hatalmas elvárásai voltak, mintha legalább a D vagy E kategóriát csinálnám és a vezetés már a kisujjamban lenne, egyből mindent tudok, ahogyan azt is, hogy pontosan mi hol van az autóban.


A második órán is teljesen idegessé, feszülté tett az idióta stílusa, modora és a telefonozása miatt, hogy másnap bementem az autós iskolába kiiratkozni. Nem hagytam is hagytam, hogy másik oktatót keressenek nekem, mert bőven elég volt számomra, hogy egy ilyen oktatót alkalmaznak, mint akinél én voltam. Felhívtam a kedves oktatót és megmondtam, hogy vigye vissza az autósiskolába a teljes összeget, amit befizettem a kartonommal együtt, vegye el a levezetett órák árát és ne is lássuk egymást soha többet (volt pofája megkérdezni, hogy ennek mi az oka).


Azóta már egy másik autósiskolánál vagyok, egy nagyon türelmes és segítőkész, dinamikus oktatónál(mondtam neki, hogy a meglévő 2 órától tekintsen el, kezeljen úgy, mintha most kezdeném a vezetést). Az első órán látta, hogy semmi probléma nincs velem a rutinpályán és ki is vitt a forgalomba. Nála tényleg azt érzem, hogy haladok és biztonságosan megtanulok vezetni.


Ég és föld a két iskola hozzáállása az egész képzéshez. Nagyon örülök, hogy nem vártam a csodára az első iskolánál és oktatónál, hanem nagyon hamar éreztem, hogy ennek nem lesz jó vége és léptem (vele szerintem még a 20. órán is a rutinpályán köröznék és idegronccsá tett volna teljesen és a kedvem elvette volna a vezetéstől).

2020. dec. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Én is azt ajánlom, válts oktatót!

Én váltottam iskolát is, mert iskolán belül nagyon összetartottak az oktatók. 10 órát vettem az első oktatómtól, nem tanultam ez idő alatt semmit, folyamatosan azt hallgattam, milyen rosszul vezetek, nem nekem való stb. Akkor miért nem mondta, hogy hagyjam abba? Mikor 10. óra után megmondtam, hogy befejeztem vele, teljesen meg volt lepődve, hogy miért akarom én abba hagyni. A második oktatómnál újrakezdtem, 30 óra után elsőre sikerült a vizsga.


Remélem sikerül neked is egy jó oktatót találnod!

2020. dec. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Válts mielőbb! Jó nagy kretén ha ezt kimondja, hogy nem neked való a vezetés! Az ilyen nem is akar megtanítani szerintem.

Nekem ilyet sosem mondott, pedig elég nehéz eset voltam és elég sok dolga volt velem, ráadásul csak negyedjére mentem át, viszont sosem tettem szóvá neki ha véletlen késett pár percet, stb.

2020. dec. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, január elején ki iratkozom, hasznos volt mindenki tanácsa,segített eldönteni. 😊 Remélem jobb oktatóm lesz, másik sulinál.

Szép estét mindenkinek.

2020. dec. 27. 21:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!