Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan működik az autópálya...

Hogyan működik az autópálya matrica?

Figyelt kérdés
Tudom hülye kérdés... Még sosem mentem autópályán messzebb, mindig kerülgetek a nem fizetős utakon de jövőhéten szeretnék. Miskolcra megyek és 4 nap múlva jövök. Hogyan működik pontosan az autópálya matrica vásárlás? Az interneten megveszem, 1 heteset és a kalkulátorral meg kell nézni, hogy melyik megyéken megyek át? Ha megvettem utána van még dolgom? Mért hívják matricának, van fizikális matrica amit fel kell ragasztani az autóra? :D köszi

2020. dec. 19. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Igen így ahogy leírtad. A "matrica" dolog elég régről van, akkor még tényleg volt olyan hogy fel lehetett ragasztani.

Miután megvetted (akár neten is) semmi dolgod.

Én a biztonság kedvéért azért le szoktam ellenőrizni hogy érvényes-e.

2020. dec. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Interneten vagy benzinkúton megveszed a 10 napos matricát. Ilyenkor nem kell nézni a megyéket, mert az ország összes pályáján mehetsz. Azt hiszem a pontos megnevezése e-matrica, a rendszám alapján azonosít, ezért pontosan kell megadni a rendszámot.
2020. dec. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi ment a plussz!
2020. dec. 19. 09:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Régebben volt matrica, a neve meg már annyira berögzült, hogy ma is használatos.

Megyei és országos matrica nem kell egyszerre.

A tíznapos, havi és éves egész országra érvényes.

Megyei matrica is éves. Akkor érdemes venni, ha gyakran jársz kb. azonos útvonalon.

Pl. ha Pest megyét nem hagyod el, akkor 5000 forintokért egész évben használhatod a megyén belüli pályaszakaszokat.

Felhajtani a szomszédos megyében, az utolsó felhajtónál tudsz. Pl. Heves megyében Hatvannál.

Lehajtanod a megyehatár utáni legelső helyen kell.

Ha Budapest és Miskol között gyakran autózol, akkor egy Pest Heves és BAZ megyei matricát érdemes venni, egész évre jó.

2020. dec. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A 10 naposból és a 30 naposból csak országos van. Az évesből van megyei és országos is. Magyarul ha veszel egy 10 naposat, azzal az egész országban mehetsz 10 napig.

Vásárláskor ellenőrizd, hogy a felségjel (H), a rendszám és az érvényességi idő stimmel-e.

2020. dec. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!