Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha nincs idom vonatjegyet...

Ha nincs idom vonatjegyet venni, de van jegykiado automata, vehetek a vonaton jegyet?

Figyelt kérdés
Babakocsival jottem haza ma, es az utolso pillanatban ertem az allomasra, nem tudtam jegyet venni. Elmondtam az ellenornek is, o akart adni jegyet 7000-ert, az 1400helyett. Mondta, hogy vagy ez, vagy leszallunk. 7000et megsem akartam kifizetni, leszalltunk. Azt mondta mivel volt jegykiadas, o nem tud siman jegyet adni a vonaton csak potjeggyel. Leszallas utan eszembe jutott az, hogyha felszallok egy megalloban, es nem tudtam jegyet venni, az nem lehet ilyenkor megoldas, hogy kerek jegyet olyan helyrol, ahol nincs jegykiadas az allomason? Termeszetesen elobbi allomastol vennem, minthogy felszalltam, tehat tobbet is fizetnek igazabol, mint alapbol kellett volna. Ez lehet megoldas, ha megegyszer ilyenbe keverednek eletem soran? (Nem tervezek, csak ki tudja😁)
2020. dec. 29. 22:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nyilvan az ellenor nem tudja hol szalltam fel azzal tisztaban vagyok, ugy ertem ha en nem tudom honnan tudnek venni, ahol nem volt jegykiadas az allomason, megkerdezhetem e tole.
2020. dec. 29. 22:39
 2/11 anonim ***** válasza:
44%

Megbüntetnek és ráadásul le is szállítanak.

Csak úgy adhat jegyet, ha kifizeted a büntetés felárat.

Be van kötve a központi rendszerbe.

2020. dec. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Jóindulatú kaller magától is felajánlja ezt az opciót, bár nem szabályos.
2020. dec. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Megveheted online is, még menet közben. A régi rendszerben ha a vásárlást időben elkezdted, a vonaton, indulás után is befejezheted, így ha nem éred el a vonatot, csak törlöd a vásárlást, ha eléred és felszálltál befejezed. Nem tudom az új hogy működik.
2020. dec. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azt lehet esetleg mondani, hogy elromlott a jegykiadó automata, mielőtt jegyet vettél volna belőle - bár ugye ez nem igaz. Ezt úgysem tudják ellenőrizni. A legjobb, ha online veszed meg a jegyet, kicsivel indulás előtt, akár az állomás felé sétálva, ráadásul úgy a legolcsóbb is.
2020. dec. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat mindenkinek!

Igen tudom, hogy online is meg lehet venni, probalkoztam is vele, de olyan lassu netem van, hogy az csak messengerezesre eleg. Meg mindig nem tudtam volna megvenni a telommal szerintem.😅 Regen mindig returjegyet vettem ha mentem valahova, de most van ez, hogy csak 4 orat ervenyes a jegy, es nem voltam benne biztos, hogy visszaerek ennyi ido alatt.

2020. dec. 30. 00:18
 7/11 anonim válasza:
0%

Szerintem siman belefer :D

En evekig amig diák voltam, blicceltem... Szombathelyről mentem mindig Körmendre a kedvesemhez de mindig csak az előtte lévő faluig vettem, sose jött az 1 állomás között általában csak a nagyobb városokbál jönnek ellenőrizni :D

Ha falun szállok fel es nem jön egyből akkor is szoktam mondani azt a helyet ahol épp odaér hogyha nincs elég apróm...

jó paraszt volt ez a kalauz amúgy adnia kellene szerintem amit ő értékesít azután még kapna is pénzt

2020. dec. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

"Babakocsival jottem haza ma, es az utolso pillanatban ertem az allomasra, nem tudtam jegyet venni. "


Akkor mész a következő vonattal. Nem is értem, hogy jut eszedbe nem venni.

2020. dec. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

7-es, te vagy a paraszt, nem a kalauz. Pontosan az ilyen ügyeskedő fillérbåszók miatt kell mindenkivel szigorúnak, kevéssé elnézőnek lenniük, máskülönben a fél ország 10 kilométeres 90 százalékos jeggyel mászkálna.


Kérdező, ha neked fontos a rugalmasság , egyszerűen a visszaúti jegyed kezdő időpontját add meg úgy, hogy az kenyelmes legyen számodra. A 4 órás időintervallum kezdetét te adhatod meg!

2020. dec. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
8, jajj ne okoskodj mar te patyolat, de utalom az ilyeneket mint te
2020. dec. 30. 08:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!