Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van még remény arra, hogy...

Van még remény arra, hogy legyen magabiztosságom vezetni?

Figyelt kérdés

2018 nyarán szereztem meg a jogsimat elsőre, 1 hibaponttal, és azóta egy kezemen meg tudom számolni hányszor vezettem. Egyszerűen tartok a forgalomtól, nem vagyok magabiztos, pedig ilyen problémám nem volt az oktatás során. Azt sem értem, hogy tud ennyi ember ilyen könnyen magabiztosan, gyorsan cikázni a forgalomban ahogy kedve tartja, mint akinek kikapcsolódás. Nekem meg amióta megvan a jogsim minden pillanat a kormány mögött éles vizsgahelyzet, egyszerűen nem tudom élvezni, és elengedni sem magamat. Attól félek, hogy balesetet okozok, hogy nem tudok gyorsan reagálni helyzetekben, lefulladok, stb., pedig nem vagyok túlzottan pánikolós típus, de ez nagyon ijesztő gondolat nekem valamiért. Oktatáskor érdekes módon nem voltak ilyen gondolataim, igazából lehet, hogy volt egy kis hamis biztonságtudat, hogy nem tudok bajt csinálni, mert az oktató "felülbírálhatja" a döntéseimet. Akkor sem rajongtam túlzottan a vezetésért, igazából csak megcsináltam a jogsit, hogy meglegyen. Most lennének helyzetek, amikor jó lenne, ha a vezetés tudásomnak hasznát vehetném, magyarán meg kéne tanulni élesben vezetni. Annyira még nem régi tehát a tudásom. Az is lehet, hogy a tanulóautót már nagyon jól megszoktam, és elrettentett már az elején, hogy teljesen más az itthoni autó is, az apámé is stb., illetve az sem túl bíztató, hogy azt látom, hogy aki nem rögtön autóversenyzésként fogja fel az egészet, és egy kicsit is elbizonytalanodik, vagy nincs elég bátorság benne, rögtön mindenkinek az a válasza, hogy jobb ha soha nem is megy ki a forgalomba... Lehet, hogy csak kis szemléletformálásra van szükség nálam? Szerintetek van remény, hogy tudjak magabiztosan vezetni?

20F



2021. jan. 8. 01:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy van remény.

Először kezdj el rövid távokat autózni a környéketeken, ahol már minden bokrot ismersz. Majd merészkedj egyre távolabb, agyban tervezd meg az útvonalat előre, hogy túl nagy meglepetés ne érjen és akkor tudsz a vezetési technikára koncentrálni, míg nem leszel egyre magabiztosabb. Ne kapkodj és ne menj bele olyan helyzetekbe, amiben bizonytalan vagy, inkább dudáljanak a hátad mögött (olyanok 20 év után is lesznek). Hajrá, kezd el!

2021. jan. 8. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

Szia!


Ugyanez volt és van velem is, mint amit írtál.

Nekem is 2 éve van jogsim, és azóta kb. 7x ha vezettem, és csak automata váltóst. Pedig manuálissal tanultam és jól is ment akkor, de képtelen vagyok már man.váltóssal menni, félek, hogy lefulladnék és bepánikolnék, annyira hogy aztán nen tudnék tovább menni.

Ugyanez a forgalomban, főleg ismeretlen úton. A városban, ahol tanultam vezetni, még csak-csak megy, de ismeretlen terepre egyáltlán nem merek menni.

Nem tudom ez valaha tud-e változni. Max. ha veszed a bátorságot és minél többet mész, talán leküzdhető idővel a félelem.

De mondjuk magamon nem érzem, hogy sikerülne. Már mielőtt nekiálltam a jogsinak, féltem, hogy ez lesz... de a mai világba, ha van lehetősége az embernek, jó ha van jogsija... ezért vágtam bele. Azért végszükség esetén csak használja az ember. A kényszer nagy úr.


Szerintem ilyen típusúak vagyunk, nem mindenki születik vezetésre.

Ami nem megy, nem kell erőltetni.

Azért próbáld meg, hátha neked sikerül mégis leküzdeni ezeket a dolgokat. De ha nem, akkor se érezd kevesebbnek magad ettől! Vagyunk páran ilyen típusúak. :)

2021. jan. 8. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van remény. Elkezdesz vezetni, fokozatosan merészkedsz egyre forgalmasabb helyekre, aztán időközben belejössz. Aztán egyszer majd azt veszed észre, hogy már neked is kikapcsolódás vezetni. Nem kell ám túlgondolni, csak csinálni kell és menni fog. Arra figyelj mindig, hogy ne vállald túl magad, meg ne kapkodj. Az, hogy esetleg lassúbb vagy meg bizonytalan, az normális az elején, ezért szokták sokan kirakni a T betűt az autóra. De azt se muszáj, csak ha megnyugtat, akkor érdemes.
2021. jan. 8. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha ugy erzed, egyedul nem megy, ultess be magad melle egy havert, jo ha tud vezetni, de nem pofazik bele allandoan. Es ahogy elottem irtak, fokozatosan egyre nagyobb tavokat vezetsz, egyre beljebb mereszkedsz a forgalomba. Melyik varosban tanultál? Mi az amitol rettegsz, sebesseg, autopalya, vagy inkabb a varosi kornyezet, rengeteg lampa, zebra, bicikli, a tobbi autos. Mar 5 eve van jogsim, szeretek vezetni, Szekesfehervaron sokat jarok, de pl a pesti belvarosi kozlekedestol en is ki vagyok. Tudom, hogy ha parszor muszaj lenne bemennem, megszoknam, de szeretni sosem fogom.

Sok a turelmetlen, sietős sofor, rakd ki a T betut batran, elnezobbek lesznek veled.

2021. jan. 8. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az a titka hogy menni es menni kell. De eloszor csak konnyu utvonalakon amit ismersz, ott is tobbszor csak kocsikazva.Aztan mindig kicsit kiboviteni. Ott megint menni sokszor, mig kitapasztalod. Aztan megint uj utvonal es igy tovabb. 1x azt veszed majd eszre, hogy mar nem okoz gondot ismeretlen utvonal sem,de ehhez sok ido, es vezetes kell. Mashogy nem megy.
2021. jan. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#4 Vidéki megyeszékhely, nagyváros, itt tanultam, vizsgáztam és itt is vezetnék. Nem magától a vezetéstől tartok, azt még talán élvezni is tudom, ha "csak úgy" megyek, például autópályán, gyorsforgalmi úton. Az oktatáson is ezt élveztem a legjobban. A városi környezettől jobban tartok. Ott ugye a folyamatos váltogatás, a lefulladás veszélye, a forgalom (a maga minden résztvevőjével), meg a KRESZ szabályokra is figyelni, mindeközben a stressz, hogy a bénázásom közben kerülgetnek, integetnek össze- vissza, illetve az, hogy ha éppen a legapróbb dologra is nem figyelek oda őrülten, akkor komoly bajt is okozhatok, ami meg mindig ott ül a vállamon. Szóval ja, inkább ez, hogy minimum húszféle változó, új dologra, információra figyelni folyamatosan a vezetés minden egyes másodpercében, amiből ha egyet is kihagyok, komoly baj történhet.

Szeretni, élvezni én sem fogom a vezetést valószínűleg soha, de nem is ez a célom, csak magabiztosságom legyen.

2021. jan. 8. 10:23
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Fejezd be a rinyalast mert ez nem mas..gyakorolni kell, ha felsza ledulladastol, menj ki egy parloloba, vagy elhagyatott helyre, es gyakorold gyakorold, tapsztald ki az autot. En is igy tettem.. Elindultam, megalltam,elindultam..lefulladtam..Elindultam..es igy tovabb.. mikor indulsz figyeld mit csinalsz,ha ledulladsz akkor modositsd ezen..
2021. jan. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
27%
Én más véleményen vagyok, mint az előttem szólók. Én azt mondom, ha ilyen típus vagy, akkor inkább ne vezess. Muszáj mindenkinek kocsiban ülni? Inkább biciklizzél, azzal is el lehet jutni mindenhova, ha egy másik városba akarsz eljutni, akkor ott a vonat, sokkal kényelmesebb, mintha neked kellene vezetned.
2021. jan. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tudom, sokkal jobban is szeretem a tömegközlekedést, vagy a gyaloglást, de úgy gondolom, higy nem ártana tudni is vezetni ha már megvan róla a papírom.... Az élet ezerféle területén jól jöhet még, és egyelőre most van rá még alkalmam és időm gyakorolgatni.
2021. jan. 9. 17:57
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Magabiztossagot csak rutinnal lehet szerezni
2021. jan. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!