Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen állapotban vannak a...

Milyen állapotban vannak a főutak itthon? Érdemes hosszabb távon használni?

Figyelt kérdés

Felmerült az ötlet hogy belföldi kirándulásokat tervezzünk ha már a külföld bizonytalan. Budapest lenne a kiindulási pont. Eddig a távolabbi vidéki városokat mindig autópályán közelítettük meg. Kényelmes, gyors stb.


Viszont felmerült az a kérdés, hogy milyen lenne főutakon utazni, hogy többet lássunk a tájból, változatos legyen a kirándulás. Mennyivel lassabb a haladás? Megéri szerintetek?


2021. jan. 10. 09:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nem éri meg. Az egy dolog, hogy lassabban haladsz. De sokszor a minőségük is borzalmas. Illetve mennek rajta, mint a hülyék, így veszélyes is.
2021. jan. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon változó. Kis falvakat összekötő utak lehetnek rosszabb állapotban, a fő útirányok minősége a budapesti utakéhoz hasonló.

Én támogatom az ötletet, sokkal jobb, mint pályázni.

2021. jan. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A főutak elég jók.

Mi is járunk sokat kirándulni ilyen egy naposakra és csak is ezeket megyünk.

Autópályát felesleges igénybe venni .

Mert ha kirándul az ember akkor ráér lassabban és tud nézelődni is.

Nem sietünk sosem, kényelmesen pedig ellehet menni rajta.

2021. jan. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen változó.

Van ahol az elsőrendű főút is botrányos minőségű és van ahol a párszáz fős falvakat összekötő út is tükörsima.

Érdemes használni online navigációt, pl. Waze, mert az nézi az adott utakon az átlagsebességet és aszerint tervez.

2021. jan. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon változó az állapotuk, na meg az sem mindegy, hogy hány szemjegyű számít neked főútnak. Nyilván, ha világot akarsz látni, akkor nem azt kell nézni, hogy milyen az út, hanem azt, hogy mit érsz el azon az úton és meg akarod.e nézni.
2021. jan. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! 1 vagy 2 számjegyű főútra gondoltam, ezeket váltják ki az autópályák. Az alacsonyabb rendű utakat semmiképp nem lehet elkerülni ha olyan helyre megyek, azzal tisztában vagyok
2021. jan. 10. 11:18
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A Budapestről induló főutak alapvetően jó minőségűek, kátyúk nem jellemzők, legfeljebb látszik az úton, hogy régi a burkolat (emiatt nem olyan sima, mint egy új). Kivétel ez alól az 51-es út. Na az rémes állapotban van, helyenként szerintem a sávok szélessége 3 méter sincs, nyomvályús és kátyús. Főleg Dömsöd alatt nagyon rossz.


Az egyszámjegyű utak nagyon rendben vannak, persze kritikus állapotú szakaszok ott is előfordulhatnak (ilyen volt a 3-as Hidasnémeti környékén, míg az M30 miatt el nem kezdték felújítani). Nyugodtan menjetek nem lesz gond, a haladás nyilván lassabb, főleg ahol sok település van (számolj 65-70-es átlaggal).


A kétszámjegyű is utak rendben vannak, viszont sokkal több rossz minőségű szakasz jellemző rájuk. Javaslom, hogy mielőtt mentek valamerre, nézzétek meg Google Utcaképen, hogy milyen állapotú az adott út.

2021. jan. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%

Én nem ajánlom. A legtöbb főűt lakott településeken megy át és sok helyen van mellette telepített fasor így a "kilátás" is korlátozott.


Másrészről lassú és környezetszennyező. Egy Budapest-Miskolc pályán hozható másfél órából, de ha csak 100-110km/h-val mész akkor is megvagy 2 óra alatt. UGyanez országúton több, mint 3 óra.

Budapest Nagykanizsa 2 óra pályán, országúton több mint 4!


Az országút tele van felesleges lassítással,gyorsítással ez mind energiaigényes, növeli a károsanyag kibocsátást és hol lesz sok körforgalom,lámpás kereszteződés és zebra? Naná hogy a lakott területeken..


Azért épültek az autópályák, hogy a tranzitforgalom ne a településeken belül füstöljön illetve a folyamatos haladás miatt csökkenjen a globális károsanyag kibocsátás.


Én mindenképp pályán terveznék, ha messzebb mész mint Hatvan akkor már akár órákat is spórolhatsz az utazáson, amit eltölthetsz mással hasznosan a kirándulás alatt..

2021. jan. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Teljesen változó, pl amiken én gyakrabban járok, 84-es, tele van felgyűrődésekkel, amibe ha a víz is felgyűlik kifejezetten veszélyes, 8-as viszont kifejezetten jó, még a nem autóút szakasza is.
2021. jan. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Viszonylag gyakran járok az 1-es úton de annak borzasztó az állapota. Tele van kátyúval, 1km. nem telik el és anyagot vált a burkolat, össze-vissza vannak rajta javítások, amik nincsenek egy szintbe a javítással stb.

Nem érdemes hosszabb távon használni szerintem a főutakat.

2021. jan. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!