Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Második forgalmi vizsga?

Második forgalmi vizsga?

Figyelt kérdés
Elsőn megbuktam , mert sávváltáskor beleértem a záróvonalba , mert nem engedett előtte be senki . Ilyen szituációban még nem voltam így nem tudtam nyugodtan mehettem volna a sávomban tovább ahelyett , hogy be akarok szorulni a másikba . ( ahova bekellett volna érnem az kanyarodási sáv én meg egyenes sávban voltam) Szomorú voltam mikor aláírtam a papírt és elköszöntem és mentem is . Nem beszéltem az oktatóval , mert nem voltam olyan állapotban . Így most felkéne hívnom az oktatót , hogy szeretnék vizsgaidőpontot viszont nem szeretnék sok plussz órát venni ,vizsga előtt egy alkalommal (2 óra ) mennék csak . Úgy érzem letudok vizsgázni . Az ismeretlen szituáció miatt buktam meg . Az oktató biztos rám akar majd sózni legalább 5 alkalmat , de én nem szeretném (nagyon drága) . Hogy állhatnék ki magamért ? Olcsóbb elmenni vizsgázni , mint elmenni egy alkalommal vezetni . Hogy állhatnék ki magamért ? Eddig is rosszul éreztem magam az oktatóval így nagyon szomorú vagyok még tovább vezetnem kellene vele . Oktató váltás megint nagyon drága lenne. Mit csináljak ? Hívjam fel ? Vagy írhatok smst? Vagy várjam míg keres?

2021. jan. 12. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel, és kérd meg, hogy kérjen neked vizsgaidőpontot, illetve jelezd neki, hogy előtte mennyit szeretnél menni. Tisztázd a helyzetet, kár azon spekulálni, hogy mert biztos ezt meg azt akarja, illetve ha tényleg az a helyzet, akkor is elmondhatod neki, hogy mit szeretnél.
2021. jan. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%

Na ez tipikus példája annak amikor a saját felelősségedet akarod másra hárítani. A közlekedés egy nagyon szigorú és nagyon helyesen szigorú komplex szabályrendszer amit minden közlekedőnek KÖTELEZŐ pontosan ismerni.

Tegyük fel, átengednek. Nem figyelsz és ráhúzod a kormányt egy autóra, mondjuk letöröd a tükrét, ami egy új autónál több százezres kár is lehet. Azt mondod a károsultnak hogy az oktatód nem tanított meg vagy sosem kerültél ilyen forgalmi szituációba?

Ha megbuksz a vizsgán az azt jelenti, hogy még nem szabad önállóan vezetned mert nem állsz azon a szinten. Ezt el kell fogadni, az oktatónak egyátalán nem éri meg bukottakat oktatni, mert jellenzően kevés órát vesznek és ritkán jönnek, nehezen szervezhetők. Az oktatól azt szeretik amikor egy tanulóval gyorsan és zökkenőmentesen le lehet vezetni a kötelező órákat majd sikeres vizsgával zárnak.

2021. jan. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

#2

Baromság, álszent duma.

2021. jan. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha magam vezetek előre tudom , hogy mikor fogok lekanyarodni és úgy közlekedek . Nem az utolsó pár méterben próbálok bemenni a kanyarodó sávba és ha nem sikerül simán megyek egyenesen tovább . Viszont vizsgáztam azthittem ha nem tudok ott akkor kanyarodni akkor vége . Nem tudtam mehettem volna tovább egyenesen . Hiszen nem az volt az utasítás .
2021. jan. 12. 21:37
 5/8 anonim ***** válasza:
20%

Én még a 3. sikertelen után is vettem 1 alkalmat, az oktató akart volna 3at is, de saját felelősségemre nem mentem bele, neki mindegy hogy Páv-ra küldenek-e vagy sem, ez nem fogja rontani a megítélését, egyszerűen alkalmatlannak tekintenek a vezetésre, de ez ritka, és normális ember érzi is magában hogy tudna-e vezetni vagy sem.


Negyedjére levizsgáztam és mit értem el vele? Sok kidobott plusz pénz az ablakon, a negyedét nem kamatoztatom a vizsgán elsajátított, elhangzott dolgoknak, mert nincs rá szükség az utakon, és igény sem ahogy észrevettem.

Eleinte próbáltam mindent szabályosan csinálni, táblák előtt már méterekkel előbb lassítottam a megengedett határig, az eredménye pedig hogy feltartottam a sort, kerülgettek kifelé záróvonalon is, indexet meg túl sokat használom...

1,5év vezetés után mára felvettem a többi autós stílusát és leszarom a szabályokat, ha én sávot akarok váltani megteszem zebrán is, nem használom az indexet akkor sem ha kell, minek? A gls lakott területen fene tudja hány szabályt szeg naponta, csak hogy oda érjen a címre, és mindezt tudatosan teszi, alapesetben ezekért végérvényesen el lenne tiltva a vezetéstől.


Viszont ha rendőr van a közelben, vagy a sorokban akkor mindenki tudja alkalmazni a szabályokat érdekes módon, nem különös? Az ember a legnagyobb szemét a Földön, és ha nem állsz be a sorba te vagy a rossz, és még károd is származhat belőle....


Szerintem 2. forgalmi még nem a világ, átlagban 70%-a harmadikra megy át, és sokszor nem is a tudás számít, hanem a szerencse.

2021. jan. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
#2-es kérlek menj be a kormányhivatalba add oda a néninek a jogsidat (már ha van) és ne nézz vissza. Pont azért ilyen szigorú a forgalmi vizsga mert magasról tesztek a szabályok betartására, kicsit sem erőltetitek meg magatokat hogy legalább a minimum elvárható dolgokat felelősen csináljátok. Egy vizsga van az életben amit közel 100%-ra kell tudni, ez az egy. Van jogsim, autóm is, vezetek is, pontosan tudom hogy nem úgy vezetek mint ahogy a vizsgán elvárják, senki nem ennyire karótnyelt de törekszem rá hogy megközelítsem azt a szintet, mert legalább egy kicsit érdekel hogy ne öljek meg senkit és engem se öljenek meg.
2021. jan. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
èn beszèlgettem az első eggyetlen bukott vizsgàm utàn, megbeszèltük a bukàs okàt, a hibàkat, majd kèrtünk új időpontot. àtadta a naplójàt, beírtam mikor akarok menni vizsgàig..... nem mondta hogy 1 alkalom vagy 15... 5*2 óràt vettem fel, majd levizsgàztam...
2021. jan. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szívás :(
2021. jan. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!