Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha valaki egy parkolóban az 5...

Ha valaki egy parkolóban az 5 km/h-s táblánál 15-tel menne mennyi büntetést kapna?

Figyelt kérdés
Mindig gondolkoztam ezen hogy egy kis parkolóban miért nincs traffipax? Vagy csak én nem láttam? De lehet hogy csak jelzés értékű a sebesség korlát. De ha mégsem az, akkor ugyanúgy %-os arányban van a büntetés?

2021. febr. 2. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ott csak akkor büntetnek, ha balesetet okozol, és a nyomokból azt következtetik ki, hogy gyorsabban mentél.

Ha viszont beállnának a rendőrök mérni, elég durva bírságok mennének, még ha figyelembe vennék a pontatlanságokat is, meglenne a 100%-os túllépés.

2021. febr. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"akkor ugyanúgy %-os arányban van a büntetés?"

Ugyanúgy? Normál utakon sem százalékosan van.

100 km/h-s korlátozásig +15 km/h-tól kapod a 30 ezres csekket és (ha igazoltatnak) a 4 előéleti pontot.

5 km/h-s táblánál ez 20 km/h-t jelent.

2021. febr. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért nincsen traffipax mert drága. Még a "közismert" száguldozó helyeken, M3 kivezető, Váci út, Üllői út, Lágymányosi (Rákóczi) híd, stb. sincsen semmi mérés, pedig ott aztán tolja mindenki neki.
2021. febr. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy parkolókban nem érvényes a kressz, azok magán területek, be vannak táblázva, hogy ne barbárok módjára közlekedjünk, de ott nem büntethet a rendőr mert pl. nem áltál meg a stoppnál vagy nem adtál elsőbbséget,így trafipaxolni sem fognak.
2021. febr. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor már értem.
2021. febr. 3. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!