Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ezek után a kötelező haladási...

Ezek után a kötelező haladási irányt jelző táblák után szabad megfordulni? Képek lent!

Figyelt kérdés

Ezek után meg szabad fordulni? Itt vannak a képek:


[link]


[link]


[link]


Én úgy tudom, hogy ezek után a táblák után meg szabad fordulni.


Elővettem a Kotra-féle kreszkönyvet, és abban az áll, hogy a kötelező haladási irányt jelző táblák esetében, ha BALRA MUTATÓ, VAGY BALRA IS MUTATÓ NYÍL VAN A TÁBLÁN, AKKOR NEM SZABAD MEGFORDULNI. TEHÁT A KRESZ KÖNYV ALAPJÁN EZEK UTÁN A TÁBLÁK UTÁN NEM SZABAD MEGFORDULNI:


[link]


[link]


Az én oktatóm azt mondta, hogy akármilyen nyíl is van a kötelező haladási irányt jelző táblán, nem szabad megfordulni, kivéve akkor, ha a megfordulást is jelzi a tábla az irányok mellett, azaz egy visszahajló nyíl is van a táblán.


Tehát szerinte akkor sem szabad megfordulni, ha csak egyenes irányba mutató, vagy ha csak jobbra mutató nyíl van a táblán, és akkor sem szabad, ha egyszerre van egyenesen mutató nyíl is - és jobbra mutató nyíl is a táblán.



2021. febr. 4. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Megválaszoltad a kérdést.
2021. febr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
Ne haragudj, de ha logikusan gondolkodsz egy kicsit: KÖTELEZŐ haladási irány egyenesen előre vagy jobbra esetén hogy lenne lehetséges (balra) megfordulni???
2021. febr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

"Elővettem a Kotra-féle kreszkönyvet"

Abban a könyvben azért emelték ki külön a balra nyilas esetet, mert jellemzően ott szoktak szabálytalanul visszafordulni az autósok.

2021. febr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
59%

Rosszul tudod.

Az oktatód és a kresz könyv szerzője tudja jól.

2021. febr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!