Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Balesetet okoztam, mire...

Balesetet okoztam, mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár hete balesetet okoztam (ne savazzatok légyszi azóta is rosszul érzem magam) mentem haza és a kereszteződésnél megálltam, elsőbbségadás tábla volt. Körülnéztem, láttam hogy jön egy motoros, de úgy mértem fel hogy messzebb van és kikanyarodtam. Ahogy kikanyarodtam belém csapódott. Rögtön kiszálltam megkérdeztem mit segítsek és hívtam is a 112-őt. Tisztában vagyok vele, hogy én hibás vagyok, de a motor féknyoma 15 méter volt, ami mindenkinek elég gyanús (simson motor) ő allítja hogy nem ment negyvennél többel és az anyja is azt mondta hogy a motor le van fokozva és nem tud annál többel menni. Behorpadt az autóajtó elég rendesen és még vissza is pattant a srác. A fiúnak nem lett komoly baja, megzúzódott a térde, 8 napon belül gyógyuló. A kérdésem az lenne

hogy ilyen van-e hogy lefokoznak egy motort és mire számítsak? (Friss a jogosítványom, majdnem fél éves) mennyi idő mire egyáltalán kapok valamit a pénzbírságról meg hogy bevonják-e a jogsimat és mennyi időre?



2021. febr. 15. 17:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem hiszem, hogy bevonnák, viszont esélyes, hogy a kezdő jogsi 2 éve elölről indul. A pénzbüntetés is esélyes, néhány 10 ezerre számíthatsz.
2021. febr. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Elsőbbség meg nem adása bírság, újra indul a 2 év(kezdő jogsi), a biztosításod megnő a kárral arányosan, nézegetned kell az autón lévő sérülést, vagy megcsináltatni(persze saját pénzből, mert te vagy a hibás). Máskor meg motoros elé semmiképp ne menj ki, mert abból könnyen gondatlanságból elkövetett emberölés lesz és mehetsz a dutyiba, együtt kell élned a tudattal, hogy megöltél valakit...
2021. febr. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Ami a motoros sebességét illeti:

Az előnnyel rendelkezőnek akkor is elsőbbsége van, ha szabálytalan.

És azt ne mond, hogy repesztett ezerrel.

2021. febr. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem fogják bevonni, esetleg pár tízezres bírság.
2021. febr. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Volt rendőri intézkedés? Vettek fel jegyzőkönyvet? Aláirtad?


Ha ezekre nem a válasz, akkor nem lesz pénzbírság.


Biztosító fizeti a motoros kárát.

Neked emelkedni fog a biztositasod díja.

2021. febr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó: mivel volt személyi sérülés, kötelező rendőrt hívni, amit a kérdező meg is tett.
2021. febr. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
3. Kérdező igen tisztában vagyok vele és azt is hogy hiába is mondanám hiszen az én hibám. Felesleges mondogatnom.
2021. febr. 15. 19:32
 8/14 A kérdező kommentje:
5. Kérdező kijöttek a rendőrök,helyszínelő volt jegyzőkönyv is
2021. febr. 15. 19:33
 9/14 A kérdező kommentje:

Pénzbírságra mindenképp számítok, nyilvánvaló volt már akkor is hogy fogok kapni csak. Az autót már megjavítattuk, biztosítot nem vontuk bele, a srác édesanyjával beszéltünk, hogy a javítás árát mindenképp álljuk és ha elviszik javítattni értesítsenek.

Az érdekelne hogy mennyi idő mire kezdenek valamit az üggyel, kapok valami határozatot.

És köszi az eddigi válaszokat!

2021. febr. 15. 19:36
 10/14 anonim ***** válasza:
9%
Nincs olyan h kezdo jogsi
2021. febr. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!