Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Merőleges parkolóba hogyan...

Merőleges parkolóba hogyan szoktatok beállni, ha saját preferencia szerint álltok be? Orral, vagy farral?

Figyelt kérdés

Persze előfordul, hogy valamilyen szituáció miatt így, vagy úgy kell beállni, de ha nem befolyásol semmi, akkor hogyan szoktatok?


Én orral jobban szeretek. Kitolatni szerintem gyorsabb, mint betolatni, így inkább csak bedobom orral, aztán kitolatni egyszerűbb. Mindezt úgy, hogy autószerelőként melóban mindig farral tesszük ki az ügyfelek autóit, szóval rutinból nincs hiány. De magamnak jobban szeretek orral.


2021. febr. 18. 17:43
A kérdező szavazást indított:
Orral
Farral
(keresztbe, mert menő bréemvés vagyok)
20 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Farral, mert jobban ki lehet látni, ha orral jössz ki a helyről.
2021. febr. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Farral, mert általában szűk a hely az orral beálláshoz


Kiálláskor meg így ki is látok, és szintén szűkebb helyről ki tudok állni.

2021. febr. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Általában farral, de ha pl szűk helye mellettem bal oldalt felém van a vezető ajtaja, jobb oldalinak meg az anyós, akkor inkább orral állok be. Így egy kicsit közelebb álhatok a jobb oldalihoz és több helyem van kiszállni.
2021. febr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha lehet, akkor farral, mert biztonságosabb kiállni.


De ha pakolni akarok a csomagtartóba és ez nehezebb lenne fal, másik autó, stb. miatt, akkor orral állok be.


És ha szűk a hely, én is figyelek arra, hogy lehetőleg a vezetőoldali ajtóm a másik vezetőoldali ajtaja felé essen , persze csak ha a másik oldalon is ennek megfelelően felém jobb oldallal állnak.

2021. febr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha a csomagtartóba fogok pakolni, akkor úgy, hogy a pakolás könnyebb legyen.
2021. febr. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Kitolatni szerintem gyorsabb, mint betolatni"

Szerintem meg nem. Kitolatáskor nem látod a forgalmat, így csak lépésben lehet biztonságosan kitolatni. Ráadásul, ha a melletted állók közel álltak hozzád, akkor nem is tudsz egy ívben kitolatni.

2021. febr. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Orral. Farral befelé, ha olyan helyek vagyok, feltarthatom a többi autóst (tudom, nem zavarja őket az a 10 másodperc, de akkor is), illetve orral előre - legalábbiy nekem - könnyebb közíore állnom, azaz hogy mindkét oldalon azonos táv maradjon a két autó között. Tolatásnál ezt korrigálnom kell. Kiállás tolatva sokkal tovább nem tart, elvégre ott már nem egy autónyi helyre kell tolass, hanem a szabad útra, hely bőven, talán ha 1-2 másodperccel tovább tart így kiállni mintha előre mennék.
2021. febr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Pedig szűk parkológarázsban pl könnyebb beállni farral, mint aztán kitolatni onnan. Persze kinek mi a könnyű, én egy mozdulatból betolatok akármilyen szűk helyre, de nagyon sok embernek ez nagy kihívás, és könnyebb aztán kitolatni. Nagybevásárlásnál viszont direkt orral állok be, másképp szívás a bepakolás a csomagtartóba.
2021. febr. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Orral szoktam, mert tolatva nem tudok, fogalmam sincs, hogy hol van az autó hátulja, és mennyi mehetek még.
2021. febr. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Farral.. Én orral nem is tudnék be alkni5
2021. márc. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!