Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehet csak külön KRESZ vizsgát...

Lehet csak külön KRESZ vizsgát tenni? Csak a vizsgáért kell fizetni vagy a tanfolyamért is?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értem,hogy a többi órát ami a jogsihoz kell később tenném le.

Nincsen most rá keretem (még a sima jogsira sem)de az egyik volt tanárom KRESZ oktató. Valamint kocsira se lenne pénzem,ezért addig is feleslegesnek tartom,+még azért elég fiatal vagyok.

Bocsánat ha rosszul fogalmaztam de még sosem volt autónk.😅



#KRESZ #tanfolyam #pénz #oktató #Jogosítvány,jogsi
2021. febr. 18. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Ha megvan a kresz vizsgád, utána talán fél évig vagy egy évig kell elkezdened a vezetést:D
2021. febr. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!😊
2021. febr. 19. 07:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A sikeres KRESZ vizsgától számítva 2 éved van arra, hogy meglegyen a forgalmi, de olyan megkötés nincs, hogy mennyi időn belül kell elkezdened magát a vezetést az elmélet után. De minél előbb, annál jobb, mert frissek a tanultak, könnyebb alkalmazni gyakorlatban, stb. Mivel könnyen elvégezhető online a kresz tanfolyam, jó a program, azt javaslom, akkor vágj bele, ha utána vezetni is tudsz. De persze ez csak egy tanács.😊

Amúgy a KRESZ esetében van olyan, hogy a tanfolyam elkezdésétől számított 9 hónapon belül kell vizsgára jelentkezni, és 1 éven belül levizsgázni (értelemszerűen az 1 év is a tanfolyam megkezdésétől számolandó).

2021. febr. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!😊
2021. febr. 19. 22:19
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan azok az időpontok vonatkoznak rá, amit az előttem lévő leírt.

Viszont azért a 2 évvel óvatosan, mert ha az letelik akkor kezdheted az egészet előröl, és az elsősegély és orvosi igazoláson kívül minden elveszik.

Azt mindenképp vedd hozzá, hogy ha azt mondod, hogy szeretnél vezetni akkor először elég hosszú időt kell várni mire oktatót kapsz, majd utána az oktató sem ér rá egész nap, ezért heti 2-3 alkalomnál többet nehéz összehozni. Az oktató is fog szabadságra menni, nyaralni, autót szervizelni, ahogy te sem fogsz vélhetően mindig ráérni.

Egy vizsga időpont is nagyjából 2 hét, de lehet több is.

A forgalmi vizsgákon pedig elég nagy a bukási arány, és bármennyire is érzed profinak magad, számolni kell azzal, hogy nem jön össze, akkor jön a pót óra, új időpont, ezzel könnyű több hét csúszást összeszedni.

Azt is bele kell számolni, hogy a 30 óra az a minimum, közel sem elég mindenkinek.


Sajnos a lakótársam is így járt.

Megcsinálta a kreszt, de nem volt ideje és pénze vezetni.

Amikor már csak fél év maradt azt hitte, hogy elég lesz, de sajnos közbe jött sok minden, és picit megcsúszott. Ezzel nem is lett volna gond, de sajnos a 3. vizsgaalkalom, ami így is csak erős kegyelemmel fért bele, is sikertelen lett, így most a pótvizsga helyett kezdheti az egészet előről.

Újra KRESZ tanfolyam, vizsga, 30 óra vezetés és ennek az anyagi vonzata.

2021. febr. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5: Ez tényleg így van, hogy ha letelik a 2 év, nemcsak a KRESZ indul újra, hanem a 30 óra vezetés is? Annak idején sokat kerestem ebben a témában infókat, de nem találtam konkrétumokat.

Egyébként igen, sokan nem gondolnak bele, hogy nem olyan egyszerű összehozni pár hónap alatt a jogsit, pont az általad leírtak miatt is. Én több mint 4 hónapot vártam oktatóra, de egy ismerősöm csak egy hetet. Mondjuk ez utóbbi szerintem a kevésbé gyakori. Szóval én továbbra is azt javaslom mindenkinek, akit jogsit szeretne, hogy akkor kezdje el, amikor az egész folyamatra van pénze, ideje.

2021. febr. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6

Igen akkor minden mehet újra.

A 30 óra és a tanfolyam is.

Kivéve az elsősegély és az orvosi alkalmassági vizsgálat.


Ami még nagyobb gond, hogy nem lehet "hosszabbítani". Tehát ha mondjuk 3 hónapod van hátra, és félsz, hogy kicsúszol, akkor ki kell várni amíg lejár, és utána újrakezdeni.


Ha mondjuk 1 éven belül el is kezdesz vezetni akkor nem para, viszont ha bizonytalan akkor nem biztos, hogy jó ötlet előre megcsinálni a kreszt.


Az elsősegélyt viszont nyugodtan.

Az soha nem jár le.

2021. febr. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7


Köszi szépen a részletes választ :). Amúgy valahol elég fura a rendszer, lehetne valami változtatás, mert pl. ha a 2 év lejárta előtt fél évvel kezdett el mondjuk vezetni az illető, és folyamatos a gyakorlat, akkor teljesen hülyeség semmissé tenni az addig levezetett órákat. De hát fura egy rendszer, a lényeg, hogy már nem érint szerencsére :).

2021. febr. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!