Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elég a sima orvosi alkalmasság...

Elég a sima orvosi alkalmassági a jogsihoz akkor, ha egyszer már csináltam a jogsit, csak meg kellet járnom a PÁV-ot is, majd utána kifutottam a két évből?

Figyelt kérdés

Most szeretném újra megpróbálni, csak nem tudom, elég lesz-e hozzá. Egyébként nem találtam meg se a PÁV-osat, se a simát, de még az egészségügyi kártyámat se, ami az egészségügyi tanfolyam elvégzését igazolja. A kártyát már intéztem, hétfőn megkapom a Vöröskereszttől.


Illetve még lenne egy olyan kérdésem, hogy ha ezekert újra kikérem, akkor azért fizetni kell? ha igen, akkor mennyit?


Kérem, hogy mellőzük a "hagyd a jogsit, nem neked való" féle megjegyzéseket.



2021. febr. 20. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha kifutottál az időből szerintem nulláról indul minden.

Jó drága lesz neked a jogsi. Szedd össze magad.

2021. febr. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy előlről (kivéve az egészségügy), csak azt nem tudom, hogy melyik orvosi alkalmassági kell.
2021. febr. 20. 18:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel nem írtad meg, hogy milyen kategóriát akarsz szerezni, így magadnak kell kiválasztanod.


┌─ Az egészségi alkalmasságot arra a csoportra vonatkozóan kell megállapítani, amelyre azt az orvosi vizsgálaton megjelent személy kérte.


1. alkalmassági csoport elegendő annak, aki „A1” kategóriába, „A2” kategóriába, „A” korlátozott kategóriába, „A” kategóriába, „B1” kategóriába, „B” kategóriába, „BE” kategóriába tartozó járművet vezet vagy kíván vezetni.


2. alkalmassági csoport szükséges annak, aki „C1”, „C1E”, „C”, „CE”, „D1”, „D1E”, „D”, „DE” kombinált vagy „TR” trolibusz kategóriába tartozó járművet vezet vagy kíván vezetni,

illetve,

aki a közúti közlekedési szolgáltatás keretében közúti járművet, megkülönböztető jelzéssel ellátott közúti járművet vezet vagy kíván vezetni, valamint akit közúti járművezetői munkakörben foglalkoztatnak, függetlenül a vezetni kívánt jármű kategóriájától.


Tudnivaló még: A 2. alkalmassági csoportba sorolt személyt, egészségi alkalmasságának megállapítása esetén, alkalmasnak kell tekinteni az 1. alkalmassági csoport tekintetében is. ─┘


A fentieket a közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapításáról szóló 13/1992. (VI. 26.) NM rendelet hatályos szövege tartalmazza.

2021. febr. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de még mindig nem ez volt a kérdés.


Olyan nehéz megérteni?

Meg van az alkalmassági, mert amikor először jelentkeztem, akkor mindenképpen kellett. Azóta már megvan a kresz, megvan az eü csak a forgalmin buktam meg 5-ször, ezért menni kellett a PÁV-ra. Az is meg lett. Kaptam egy igazolást. Köszben kifutottam a két évből, ezért, ha jogosítványt akarok, akkor újra kell kezdenem az egészet.


A kérdés az az, hogy ilyenkor a PÁV-os igazolás kellt az utósiskolának bemutatnom, vagy elég az, amit a háziorvos ad?

2021. febr. 20. 19:48
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

• Az orvosi alkalmassági vélemény pótlásának díja orvosonként eltérő, 3500 Ft – 4000 Ft között szokták adni.


• A sikeres PAV eredmény akkor szükséges az oktatási intézmény részére, ha a tanuló a gyakorlati vizsgára rendelkezésre álló időn belül 6., vagy további vizsgát akar tenni.

A beiratkozáshoz biztosan nem szükséges, az elméleti vizsgához sem.

A sikertelen gyakorlati vizsgát 2 éven belül veszik figyelembe; tehát, amelyiktől eltelik 2 év, azt már nem számolják be.

Az új tanfolyam első gyakorlati vizsgáján megnézik, hogy van-e 5 beszámítható, azaz, 2 éven belüli sikertelen vizsgád? Ha egyetlen egy is van, ami már több mint 2 éves, akkor az már nem számít, van lehetőséged PAV igazolás nélkül vizsgázni. Ha nem sikerülne, akkor a következőnél megint megnéznék, hogy a frissel együtt hány 2 évet még el nem érő sikertelen vizsgád van.

Nem tudom, hogy állsz a sikertelen vizsgák időpontjaival, lehet, hogy már akár több is elévült, illetve, további elmúlására is van esély, mire gyakorlati vizsgára kerül a sor.

A sikeres PAV vizsga eredményre akkor lenne szükséged, ha a még beszámított és az esetleges új sikertelen vizsgák száma együtt eléri az 5-öt, és szeretnél 6. vizsgát tenni, amíg nem múlik el újabb sikertelen vizsga két éve. Ugyanis ha megvan a „járművezetésre pszichológiailag alkalmas” PAV minősítésed, akkor a továbbiakban közúti járművezetői vizsgához kapcsolódóan rendkívüli pályaalkalmassági vizsgálatra nem vagy kötelezhető. Ilyen rossz esetben tudnád használni a nem talált, sikerességet igazoló PAV igazolást; ezzel a sikeres elméleti vizsgától rendelkezésre álló 2 éven belül 5-öt akármennyivel meghaladó számú sikertelen gyakorlati vizsgád lehet; nem kötelezhetnek újabb PAV vizsgára.

2021. febr. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!