Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Xiaomi roller garanciát a...

Xiaomi roller garanciát a matrica levétele miatt vissza lehet utasítani???

Figyelt kérdés
Fél éves xiaomi m365 rolleremet 2 hete adtam be garanciális javításra, mert az akkumlátora teljesen tönkre ment (max 5-6 km-t tudott menni), pedig rendeltetésszerűen használtam. Ugye a roller alján vannak az azonosító matricák, de én ezeket levettem, mert oda fényvisszaverő matricát helyztem fel, de maguk a matricák megvannak sértetlenül. Ma kapom a levelet tőlük, hogy miztán a matricákat eltávolítottam nem fogják garanciálisan kicserélni az akkumlátort.... Ez tényleg így van? Mindenfele keresgéltem, de sehol erről említés, valamint ha a rolleren rajta hagyom a matricát szerintem mostmár olvashatatlan lenne, ehelyett szép, új állapotban ott vannak nekik bescennelve, de akár postázhatom is melle. Ti tudtok esetleg valami ilyenről, hogy a matricát TILOS eltávolítani??

2021. febr. 23. 16:33
1 2
 1/11 Vortrex ***** válasza:
68%

Ezeket a matricákat szándékosan illesztési pontokra helyezik el, hogy ne lehessen szétszedni anélkül, hogy a matricában kárt tennél, azzal hogy eltávolítottad, nem lehet bizonyítani, hogy nem nyúltál bele.

Másik esetben, ha a matricán egyedi azonosító volt, akkor megint gáz hogy leszedted, mert akkor akármelyik másik rollere átragaszthatnád.


Értem a logikádat, de szembe megy a garanciális feltételekkel. Gyakorlatilag minden okuk megvan azt feltételezni, hogy be akarok csapni őket, és mivel nekik kiadás ingyen megjavítani, élni is fognak a gyanúval.

2021. febr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

a jó kifogás aranyat ér(jelen esetben akkumulátor-spórolást)..


Most már bármit teszel, akkor is megmutatják, hogy nincs igazad..


Az idegeid fognak rámenni. Ne feledd, nem győzhetsz, ez ki van találva.


(szervizbe vittem egy garanciális háztartási készüléket...nem a hibát kérdezték, hanem, hogy minden matrica ott van-e, ahová a gyár ragasztotta..ketten is ellenőrizték. Ott volt)

2021. febr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Dehat ezek a matricak konnyen levehetoek voltak, egyaltalan nincs bennuk kar. Ha a rolleren rajta hagyom, akkor lenne benne igazan nagy kar. Szerintem nonszensz, hogy egy tokeletes allapotu, minden papirjaval de rossz akkumlatoros rollert nem cserelnek ki. Egyertelmuen gyari hiba, hiszen mas baja sosem volt, de ezeket a matricakat ha most a garancia elott visszarakom miben valtozik? Tenyleg konnyen legordultek, egy kopas nem esett rajtuk, ha rangatnom kellett volna akkor le nem szedtem volna.
2021. febr. 23. 16:57
 4/11 anonim ***** válasza:
25%

"de én ezeket levettem, mert oda fényvisszaverő matricát helyztem fel"

Ezzel a lépéssel buktad a garanciát.

Nem az a lényeg, hogy megvan-e egyben a matrica, hanem hogy a HELYÉN LEGYEN SÉRTETLENÜL.

2021. febr. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Miért nem tetted vissza?

Igazuk van mert ez is egy pont amibe bele tudnak kötni.

2021. febr. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És ha visszateszem és úgy küldöm vissza? Én nem értem az ezen való problémázást, a matrica teljesen könnyen leszedhető volt károsodás nélkül, ők hogy tudják rá mondani, hogy akkor én azt tönkre tettem? Nagyon szeretném rá a garanciát, mert nekem nem lesz pénzem 70 ezerért egy új aksit bele venni, ez a roller sincs még maga kifizetve. :(
2021. febr. 23. 20:48
 7/11 anonim ***** válasza:

Így jártál.

A matrica eltávolításával buktad a garit.

Ez volt a tanulópénz.

2021. febr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Esetleg próbáld meg visszaragasztani az eredeti helyére és vidd el egy másik szervizbe.
2021. febr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hiába pontozod le a kérdéseket, neked akkor se lesz igazad.

Még ráadásul buta is vagy.

2021. febr. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az emberek annyira negatívak, hogy igazából nem is csodálom, hogy nem akarják kicserélni az akksit. Minden követ megmozgatok azért is, hogy kicseréljék, és remélem ha egyszer nektek lesz hasonló esetetek, akkor majd megmondják nektek, hogy buták vagytok..... :D Majd írom, hogy sikerült-e, tudjátok elsőre semmit se szabad feladni, főleg ha ilyen összegekről van szó.... Egyébként nem pontoztam le senkit, de a kioktató, lealacsonyító hangvételű válaszokat, helyettem is lefogják pontozni.
2021. febr. 24. 08:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!